Colin Farrell przeciwko homofobii

Colin Farrell włączył się do skierowanej przeciwko homofobii kampanii społecznej w rodzinnej Irlandii, powołując się na przerażające prześladowania homoseksualnego brata, których świadkiem był w dzieciństwie.

Gwiazdor "Ondine", który pojawił się jako świadek na gejowskim ślubie swego brata Eammona w grudniu 2009 roku, wydał oświadczenie, wspierające gejowską organizację charytatywną Belong To i ujawnił problemy jakie jego brat doznał w swojej młodości.

Oryginalny tekst

Farrell przyznaje, że wciąż nie może zrozumieć dlaczego Eamon był celem dla nietolerancyjnych zachowań z powodu innej orientacji seksualnej.
czytaj dalej


- Nie pamiętam wiele z lat fizycznego i psychicznego znęcania się nad moim bratem Eamonem. Byłem jeszcze bardzo mały. Jedyną rzeczą którą naprawdę pamiętam, trochę dosłownie, jest krew na jego mundurku szkolnym, kiedy wrócił do domu któregoś popołudnia. Bicie i wyśmiewanie się z niego były dla niego na porządku dziennym i stały się nieodłączną częścią jego szkolnych lat - ujawnił Farrell.

- Ludzie często boją się inności. Uważają, że wszystko co powoduje strach, musi być z dala od nich. Mój brat reprezentował strach dla tak wielu ludzi, ale spowodował radość w moim życiu. Od bardzo młodych lat rozbawiał mnie dzięki swojej inteligencji i dowcipowi, aspirowała mnie jego siła i dobroć. Powinien być za to uściskany - powiedział aktor, dodając, że wielu kolegów odwróciło się wtedy od niego.

- Nie rozumiałem tego wtedy i nie rozumiem nadal - zakończył Farrell.
WENN
Data publikacji w portalu: 2010-04-14
Żródło:
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

enetava2010-04-14 17:41
no dobra..mam do niego słabosc...:)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022