Szkoła wyższa, homoseksualizm i patologia

Homoseksualizm zaliczono do patologii seksualnych w programie konferencji naukowej organizowanej przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu
Za "współczesne oblicza patologii społecznych" (to tytuł konferencji) radomska uczelnia uznała m.in. "nietypowe zachowania seksualne skierowane przeciwko wolności seksualnej, prawu i obyczajowości oraz patologie seksualne: homoseksualizm, kazirodztwo, pornografia, pedofilia, prostytucja, erotomania, gwałt i napaść seksualna".

To jeden z dziesięciu obszarów, którymi mogą zająć się referenci grudniowej konferencji (zgłoszenia do listopada). W jej komitecie naukowym jest kilkunastu profesorów, także z publicznych uczelni.

- Ten punkt został źle odczytany. Homoseksualizm jest tu wymieniony nie jako patologia, ale nietypowe zachowanie seksualne. Jestem daleki od tego, żeby homoseksualizm traktować jako patologię, ale chyba się pani ze mną zgodzi, że to jest nietypowe zachowanie seksualne - przekonuje dr Sylwester Bębas, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych WSH, organizator zjazdu.

Program konferencji oburzył środowiska gejowsko-lesbijskie. - Po naszej interwencji dziekan obiecał, że usunie homoseksualizm z programu, ale podkreślił, że jego zdaniem homoseksualizm jest zachowaniem "przeciw obyczajowości" - mówi "Gazecie" Magda Dropek z portalu Innastrona.pl. - Walczymy ze stereotypowym podejściem do homoseksualistów, a wymienianie na jednym oddechu homoseksualizmu, prostytucji i pedofilii utrwala w społeczeństwie krzywdzące stereotypy. Od dziekana usłyszałam, że są naukowcy, wedle których homoseksualizm jest patologią, więc takie myślenie jest uprawomocnione.

Dziekan Bębas nie gwarantuje, że na konferencji nie będzie o homoseksualizmie mowy. - Jeśli któryś z naukowców uznaje, że jest patologią i będzie chciał wygłosić odczyt na ten temat, ja nie mogę mu tego zabronić - mówi dr Bębas.

W programie konferencji jest też mowa o "patologiach rodziny", a wśród nich o... zapłodnieniu in vitro i konkubinacie. Dziekan obiecuje, że to także wykreśli.
Katarzyna Wiśniewska
Data publikacji w portalu: 2010-10-07
Źródło: Gazeta Wyborcza
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

happyplus2010-10-07 11:17
Dobre, dobre..

crystall2010-10-08 21:20
ach ten radom ;) miasto cudów, tak jak inne tego typu obrzydłówki ;) czego sie spodziewac;)

negramaro2010-10-13 20:17
Moje gratulacje dla Pana dziekana, a tak po za tym, to nie tylko w obrzydlowkach takie wiesci kraza, w wielkich miastach tez jest straszna hipokryzja i zaklamanie na ten temat.Ludzie boja sie wypowiedziec slowa homoseksualizm, a gej czy lesbijka to brzmi wrecz jak przeklenstwo dla wiekszosci...to smutny obrazek polskiej rzeczywistosci i trudno mi sobie wyobrazic kiedy zaczniemy byc krajem w miare normalnym...

enzymowka2010-10-13 23:14
takie opinie to nic dziwnego w kraju, w którym pełnomocnik ds równego traktowania jest homofobem..

ZamykamOczy2010-10-14 09:11
Szkoła wyższa homofobii i skrajnej mizantropii - to nie brzmi dumnie podobnie jak samo słowo człowiek w niektórych przypadkach . Homoseksualizm to normalna orientacja seksualna i tylko osoby które nie mają na ten temat żadnego pojęcia łączyć będą homoseksualizm z pedofilią - pedofilia to wykorzystywanie psychiczne i fizyczne osoby do tego nie przygotowanej - dziecka , wbrew jego woli , ale dla niektórych będzie to samo znaczyć co współżycie ze sobą osób dorosłych za obopulną zgodą co z tego , że tej samej płci ? nekrofilia , zoofilia , pedofilia to dużo gorsze zjawiska i odbiegające od normy zdecydowanie . Homoseksualizm to norma i wydaje mi się , że dlatego tak razi , bo z takich homoseksualnych związków nie może być dzieci zobaczcie jak traktuje się pary heteroseksualne które z różnych przyczyn nie mogą mieć dzieci sprawa in vitro itd . lub po prostu nie chcą : antykoncepcja - jako wyraz braku szacunku dla rodziny hahaha =) tylko kto później wykarmi te dzieci jeśli nie ma na nie warunków Caritas ? potepia się wszelkie formy zapobiegania ciąży nawet prezerwatywy . Księża wyzbyli się własnej seksualności ktora jest dana każdemu człowiekowi myślę ,że najwięcej pedofilii to właśnie księża .

p  abstrakcja3@op.pl2010-10-18 16:58
Skrajna głupota i brak inteligencji emocjonalnej, osadzone w w homofobicznych wypowiedziach bedą mnie doprowadzać do szału chyba dopóki, dopóty przestanę być lesbijką, czyli do śmierci. Homoseksualizm stanowi zachowanie przeciwko obyczjowości?! Gratuluję Dziekanowi, przedstawicielowi naukowemu - niewiedzy!

co2010-10-23 12:57
To skandal, żeby naukowiec, jakby nie było, z Bożej łaski ;), dziekan wydziału humanistycznego, nie umiał odróżnić FAKTÓW od opinii zatrudnianych pożal się Boże wykładowców. Czy KPH lub inna instytucja broniąca praw homoseksualistów nie może do diabła pozwać takiego dziekana który oficjalnie nie wstydzi się takich bredni upowszechniać, a tym samym psuć normalnym ludziom kri i zdrowia...? Kiedy i gdzie ten wykład, pojadę obrzucić go zgniłymi pomidorami. Albo lepiej - zorganizujmy anty-konferencję.

Arayanne2010-12-14 10:37
Nie ma co się denerwować (powtarzam sobie ciągle). Profesor jak każdy inny człowiek może być głupcem.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne Kino
dorja To jest fajne :P opinia dodana 2020-08-31 00:16:42
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020