Dyskusja o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Prace nad ustawą pozwalającą na adopcję dzieci przez pary homseksualne tak naprawdę jeszcze nie ruszyły. Toczą się za to dyskusje, w których chętnie udział bierze Tomasz Jacyków (43 l.). - Na świecie takie dzieci traktowane są normalnie - przekonuje.
W niedzielnym programie "Dzień Dobry TVN" Tomasz Jacyków naciskany przez Magdę Mołek (35 l.) opowiedział o tym, dlaczego nie boi się dać prawa do adopcji gejom i lesbijkom.

- Po moich ostatnich podróżach zauważyłem, że na świecie ten problem w ogóle nie istnieje. Dzieci wychowywane przez homseksusalistów są traktowane normalnie, więc i u nas może być podobnie. Pamiętajmy, że chęć posiadania potomstwa to nie jest tylko domena hetero - mówił znany projektant mody. Nieco bardziej sceptyczna była Małgorzata Ostrowska (47 l.).

- Znam pary homoseksualne, którym bym nigdy nie powierzyła dziecka. Takie rozwiązanie, że dziecko ma dwóch tatusiów może być dla niego ciężkie do udźwignięcia - odpowiadała na argumenty Jacykowa.

- Czasy się zmieniają, kiedyś nikt nie zapraszał mnie do telewizji i nie pozwalał figlować tu na kanapie, a teraz proszę! Przedstawiajmy tę sytuację z adopcjami normalnie, a nie sensacyjnie i wszystko będzie dobrze - zakończył wyraźnie zadowolony z siebie Tomek.

Według najnowszego "Tęczowego raportu" w Polsce aż 50 tysięcy dzieci mieszka pod jednym dachem z parami homoseksualnymi.
k1k2
Data publikacji w portalu: 2011-02-13
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

aligator212011-02-15 00:34
W sumie to mógłby się zdecydować Pan Jacyków między tym czy pedałów tylko rucha, a tym, czy może jednak ich wspiera. Jest niekoherentny w swoich wypowiedziach a tzn., że jest niewiarygodny dla większości ludzi. Niechaj więc lepiej zamilknie w kwestii mniejszości seksualnych i zajmie się modą czy czym tam innym chce.

mushu2011-02-15 15:04
Odpowiadając na wypowiedź Pani Ostrowskiej powiem, że się z nią zgadzam. Oczywiście jest wielu takich ludzi, którzy na rodziców po prostu się nie nadają. Osobiście znam wiele par heteroseksualnych, którym bym nie dała dziecka. I co teraz? Osobiście uważam, że to żaden argument przeciwko tej ustawie. Bo jeśli chodzi o to czy ktoś się na rodzica nadaje czy nie, to nie leży w kwestii ustawy, tylko Pomocy Społecznej i innych, podobnych instytucji.

kokita2011-02-15 15:42
Oglądałam program i stwierdzam, że Pani Ostrowska nie była nastawiona przeciwko takim adopcjom! Owszem, powiedziała że zna pary homoseksualne, którym nie powierzyła by dziecka, ale to jest zdanie wyrwane z kontekstu. Pani Ostrowska podkreśliła fakt, że istnieją także heteroseksualne pary, które absolutnie nie powinny wychowywać dziecka, bo się nie nadają na rodziców. Powiedziała także, że zna pary zarówno homo jak i heteroseksualne, które wspaniale sprawdziłyby się w roli rodziców. Dwie kochające mamy będą z pewnością lepsze dla dziecka, niż np. rodzice - mama i tata - alkoholicy stosujący przemoc domową.

happyplus2011-02-15 16:20
Kokita, a czy kochajacy matka i ojciec nie beda lepsi niz dwie mamy/dwaj tatusiowie- alkoholicy? Ten argument jest najgorszym z mozliwych.

k1k2  k1k2@onet.eu2011-02-15 18:01
Na jakiej zasadzie są dodawane komentarze? Próbuję 3 raz...

k1k22011-02-15 18:06
Tvn ostatnio jest bardzo przychylny, dla osób homo- nawet promuje i lansuje takich panów jak Piróg, Jacyków, Poniedziałek. Nowe gwiazdy... Szkoda, że nie ma zadnej odwaznej, przebojowej lesbijki, byłaby bardziej wiarygodna i bez tego przegiętego głosu

kokita2011-02-16 12:28
Happyplus, nie miałam tu zamiaru nikogo urazić. Oczywiście, że kochajacy matka i ojciec będą lepsi od dwóch tatusiów/mam alkoholików. Ale źle mnie zrozumiałeś/aś. Może trochę nie tak to napisałam, ale już wyjaśniam co miałam na myśli... Chodzi mi tylko o to, że ludzie są różni - jedni są odpowiedzialni, dojrzali, będą dbać o dziecko, kochać je, wpajać najważniejsze wartości, tak żeby z tego dziecka wyrósł dobry człowiek. Niektórzy ludzie jednak takich cech nie mają. Nie ma to nic wspólnego z orientacją seksualną!!! Tak więc zarówno para hetero, jak i homoseksualna może stworzyć wspaniałą rodzinę dla dziecka.

happyplus2011-02-18 15:43
kokita- zgadzam sie z toba. mnie chodzilo o to, ze akurat ten argument nie jest za dobry. ale generalnie obie jestesmy po tej samej stronie:)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022