Czy pielęgniarka zgwałciła kobietę w hotelowej toalecie?

W Australii ruszył proces apelacyjny w sprawie pielęgniarki, która została skazana na 2,5 roku więzienia za zgwałcenie kobiety w hotelowej toalecie - podaje na swojej stronie internetowej dziennik "Irish Independent" a za nim Wirtualna Polska. W lutym 26-letnia pielęgniarka z Irlandii została uznana za winną zgwałcenia 32-letniej mieszkanki Brisbane.
Do zdarzenia miało dojść w listopadzie 2009 roku w toalecie hotelu, w którym zakwaterowana była oskarżona.

Podczas procesu ofiara zeznała, że wprawdzie całowała się z oskarżoną, ale nie wyraziła zgody na inne czynności seksualne. Sąd uwierzył w wersję 32-latki, jednak okazało się, że w procesie pojawiły się istotne niejasności, które nie zostały uwzględnione przy wyroku skazującym. Dlatego adwokat pielęgniarki odwołał się od tego werdyktu - w poniedziałek odbyła się pierwsza rozprawa przed sądem apelacyjnym.

Obrońca zwracał uwagę, że 32-latka plątała się w zeznaniach - inną wersję przedstawiła swojemu chłopakowi, a inną policji. To właśnie jej wściekły partner nalegał, aby powiadomić o incydencie organy ścigania, co automatycznie - zdaniem prawnika - rodzi pytanie, czy rzekoma ofiara nie działała pod presją, "koloryzując" całą sprawę.

Ponadto adwokat skazanej Irlandki wskazywał, iż sąd nie uwzględnił, że w momencie domniemanego gwałtu ofiara miała na sobie bardzo obcisłe dżinsy, które trudno rozpiąć i zdjąć bez przyzwolenia osoby je noszącej. Na ten zarzut prokurator odpowiedział, że obdukcja potwierdziła wersję zgwałconej kobiety, więc rodzaj ubrania, które na sobie miała, jest bez znaczenia.

Obrońca oskarżonej podkreślał, że wykazane przez niego niejasności powinny wzbudzić wątpliwości, co do wersji przedstawionej przez rzekomą poszkodowaną. Mimo to proces trwał zaledwie pięć dni i pielęgniarka została skazana na 2,5 roku więzienia. Najbliższe tygodnie pokażą, czy teraz sąd apelacyjny przychyli się do argumentów obrony.
wp.pl
Data publikacji w portalu: 2011-05-11
Źródło:
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

ekscentryczka452011-05-11 19:19
Jak tam już zaistniał chłopak uczestniczki szaletowego "szaleństwa", to cała sprawa śmierdzi jak na miejsce zdarzenia przystało...

Laura-Anna2011-05-11 22:02
dziwna sprawa...skoro poszły razem do hotelu oskarżonej,całowały się w toalecie...wydaje mi się,że zazdrosny chłopak zmusił ją do zgłoszenia gwałtu,i fałszywych zeznań...przypomniała mi się właśnie scenka z Helen z "the l word"...

awersa2011-05-12 19:12
może wcale ją nie musiał zmuszac do zgłoszenia.może chcąc jakoś go udobruchac sama zmyśliła,że została zgwałcona

awersa2011-05-12 19:14
sama chciała a jak chłopak się dowiedział to ,że niby ją"zgwałcono"

fleurdumal2011-05-13 21:57
Brawo, a która z Pań Sędzin Przysięgłych była tam prześcieradłem? Hmm, a jakby nie było chłopaka? Może prowokująco tańczyła? A czemu miała takie ciasne dżinsy? A może miała za duży dekolt? A teraz pytanie za 100 punktów: która z komentujących została zgwałcona??? Wiecie co, Mądre Dziewczynki? Bywa różnie.

awersa2011-05-14 16:34
nie chadzam do toalet z napalonymi pielegniarkami więc jakoś udało mi się uniknąc gwałtu.

fleurdumal2011-05-18 00:35
Po prostu jest tajemnicą poliszynela, jak - nierzadko - upokarzająca jest dla ofiary sprawa o gwałt. ZWŁASZCZA gdy jego okoliczności nie są jasne. Świetnym przykładem takich sytuacji jest film "Oskarżeni" - oparty z resztą na faktach. Wiele ofiar gwałtu dlatego w ogóle przestępstwa nie zgłasza. Czy naprawdę ktoś chciałby przez to wszystko przechodzić jedynie dla udobruchania naburmuszonego typka? Czy jeśli ktoś nawet całuje się w toalecie z napaloną pielęgniarką to gwałt mu się niejako należy jako bonus? Litości.

dialimes2011-06-03 13:27
pielęgniarka zgwałciła mieszkankę, a moze po prostu robiła jej badanie ?;-) a patrzac z innej strony, to albo podniecilo ja "wziecie" baby na sile, albo ma strefe erogenna w palcach ;-) (u kobitek ten ambaras, zeby obie chcialy ... na raz )

szczur2011-08-15 19:50
Chłopak się zazdrosny zrobił, zagrał na odpowiednich strunach oskarżającej i sprawa śmierdzi jak zdechły skunks.

slodkitiger2011-08-15 21:05
apropo gwałtu pomiedzy kobietami: znałam kogoś komu prawie się to przytrafiło i mało brakowało bym nie wiedzac z tamtą gwałcicielka zamieszkała.. Jestem wiec skłonna uwierzyć iz owa pielęgniarka to zrobiła.