Gej to wróg

Poziom wrogości do homoseksualistów w Rosji stale rośnie.

Z najnowszej ankiety wynika, że 43 proc. obywateli Rosji opowiada się za wykluczeniem gejów i lesbijek ze społeczeństwa. Co piąty Rosjanin jest zdania, że należałoby wprowadzić przymus leczenia homoseksualizmu. Co siódmy uważa,że mniejszości seksualne należałoby odizolować od reszty społeczeństwa. 5 proc. pytanych o zdanie nie kryje swego poglądu, że homoseksualistów należy "zlikwidować" czyli pozbawić życia.

Dwie trzecie Rosja nie ma wątpliwości, że należy zakazać wszelkiego rodzaju "propagandy" homoseksualizmu. Jest to zgodne z planami Dumy Państwowej, która przyjęła już nie tak dawno w pierwszym czytaniu projekt ustawy nakładający kary na osoby propagujące homoseksualizm. Przy tym za propagandę uznano nawet publiczne dyskusje na temat homoseksualizmu. Za takie przewinienie grozić ma kara o równowartości niemal 50 tys.zł. Jak udowadniał deputowany Jednej Rosji , Sergiej Dorofiejew tak drakońskie kary są podyktowane koniecznością ochrony dzieci przed zaraźliwym wpływem dewiacji seksualnych.

90 proc. Rosjan podało w niedawnym sondażu, że w ich otoczeniu nie ma gejów. Tyle samo odrzuca kategorycznie wszelkie pomysły w rodzaju małżeństw homo- jak i parady gejów.
rzeczpospolita.pl
Data publikacji w portalu: 2013-03-14
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

sumer_land2013-03-14 13:40
W ZSRR homoseksualizm był karalny od 1933 do samego końca. W ogóle społeczeństwo rosyjskie jest strasznie pruderyjne - nawet bab nie ma wspólnych, a Aleksandrę Kołłątaj za propagację wolnej miłości odstawiono na boczny tor. Sądząc z rozpowszechnienia nazizmu i różnych takich bojówek, kryptogejów musi tam być co niemiara.

ekscentryczka2013-03-14 14:14
Kilka dni temu oglądam film dokumentalny pt. \"Wataha białych wilków\" o bojówkach nazistowskich w Rosji. Państwo nie reaguje na bicie i napadanie obcokrajowców a wręcz przeciwnie. Tuszuje i po cichu wspiera ten proceder. Obrywa się tam w Moskwie każdemu kto nie jest biały. Teraz już nawet zabijają. Jest psychoza. Wieczorami nie uwidzisz nikogo kto nie Słowianin. Teraz powoli przychodzi kolej na homoseksualistów. Ale co wymagać od kraju, który mordował przez wieki własnych pobratyńców tylko dlatego, że kolejni zbrodniarze u władzy tak kazali. Czasami sobie myślę, że Putin to taki zwykły bandzior, który zna tylko metodę kuli, trucizny i terroru. Uśmiecha się jak Stalin, zwodzi jak Hitler a morduje jak Lukrecja Borgia, Pinochet itp. Rosja to jednak dziki kraj, pomimo bogactwa i oligarchów, których sami tępią (Chodorkowski). Zostawmy ich sobie samym, tam zawsze muszą być ofiary bo mają to Rosjanie już we krwi (tak ja wódę). Może dajmy azyl homoseksualistą rosyjskim. Czym byśmy ich wkurwili na maxa. rnMy mamy schizę katolicką oni kompleksy na tle historycznej izolacji kiedy to carowie, bojarzy całymi epokami byli olewani przez dwory królewskie i traktowani jak buraki. Czy coś się zmieniło w ich prawosławnych łbach. Nie sądzę....

sumer_land2013-03-14 14:29
Śmierdzisz stereotypami i rasizmem. Owszem, dzieje Rosji skłaniają do podobnych wniosków, ale tłumaczenie podobnych wydarzeń prawosławiem, kompleksami czy wrodzoną dzikością niczego nie tłumaczy. U nas podobne rzeczy dzieją się w Białymstoku i co? A masowe mordy w Chinach? To też prawosławie? Albo w Rwandzie? Analizę dziejów Rosji, z której można naprawdę dowiedzieć się czegoś ciekawego, przedstawia Leszek Nowak w \"U podstaw teorii socjalizmu\".

sumer_land2013-03-14 15:37
A tytuł artykułu też nie grzeszy pomyślunkiem: jeśli 90% Rosjan nie zna osobiście żadnego geja, to gej jest wrogiem jedynie sekundarnie, a prymarnie jest obcym.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022