Kontrowersyjne słowa o gejach. Sikorski podpuścił Łukaszenkę?

Białoruski prezydent udzielił wywiadu rosyjskiej stacji "Russia Today". Przekonywał o tym, że nie jest dyktatorem i wyjaśniał, jak doszło do wpadki z jego wypowiedzią na temat gejów i lesbijek podczas spotkania z szefami polskiego i niemieckiego MSZ.
Aleksandr Łukaszenka Fot. Nikolai Petrov / AP
Aleksandr Łukaszenka Fot. Nikolai Petrov / AP
Białoruskie władze od wielu lat nie pozwalają na organizację Parad Równości. Telewizja "Biełsat" podaje, że Łukaszenka podczas wywiadu dla "RT" wspomniał o rozmowie jaką w 2010 r. odbył na ten temat z szefami polskiego i niemieckiego MSZ. Guido Westerwelle nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji, a mimo to z ust Łukaszenki padły kontrowersyjne słowa. Ze słów prezydenta Białorusi wynika, że został... podpuszczony przez Radosława Sikorskiego.

Sikorski zaczął ten temat, ja mu odpowiedziałem, a on zaczął zadawać podchwytliwe pytania. Wyraziłem swoje poglądy: dobrze, lesbijstwo kobietom daruję, ale "gejostwa" mężczyznom nigdy. Dlaczego? Kobiety są lesbijkami, bo mężczyźni są kiepscy. A oni nic na to nie powiedzieli, tylko słuchali. Nawet nie zwróciłem uwagi na ich wyraz twarzy. A jak pojechali, to nagle poczuli się bardzo urażeni - wyjaśniał Łukszenka.

Potem minister spraw zagranicznych (Białorusi) powiedział mi, że lepiej by było, gdybym nie poruszał tego tematu. Dlaczego, pytam. Ale, czemu on… Czemu on mi wcześniej tego nie powiedział? A on: przecież napisałem. A ja nie po prostu nie doczytałem - dodał prezydent Białorusi.

Łukaszenka wyjaśniał także, że nie jest dyktatorem, gdyż jest na to za biedny.

Żeby zostać dyktatorem, takim jak Stalin, niezbędne są środki. Czy ja śnię o głowicach jądrowych? Nie! Nie mam tyle ropy co Hugo Chavez w Wenezueli. Nie mam tyle gazu ziemnego, ile jest w Rosji. Żeby być dyktatorem i "dyktować", trzeba mieć na to środki - ocenił białoruski prezydent.
dziennik.pl
Data publikacji w portalu: 2013-03-19
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

sumer_land2013-03-19 10:56
Odwieczny problem z homofobią: nienawidzimy tylko gejów, do lesbijek nikt nigdy nic nie miał i nie chce ich nawet prześladować. BU!

ekscentryczka2013-03-19 14:10
A ciekawe co miał Pinochet, Idi Amin czy Mr. Hyde ;-))) Jak zawsze demagogia w czystej postaci. A poza tym tego świra mam gdzieś,dopóki jego dupa jest na Białorusi. To problem opozycji białoruskiej jak jakaś tam jeszcze jest. A co do jego poglądów, to z idiotami i o idiotach i się nie dyskutuje.

kiziafem2013-03-23 10:15
Myślę, że chodzi tutaj o kompletną ignorancję. Podejście pana Łukaszenki nie jest wyjątkiem, powiem więcej, jest bardzo popularne wśród homofobów. Kobiety się ignoruje, a co dopiero kobiety lesbijki. Stwierdzenie, że kobiety są lesbijkami dlatego, że mężczyźni są kiepscy prowadzi do wniosku, że lesbijek nie ma, co najwyżej lesbijstwo jest jakimś stanem przejściowym porównywalym z chorobą psychiczną. Lesbijki tak naprawdę nie istnieją, skoro znikają jak tylko trafią na mężczyzn, którzy nie są kiepscy, na takich ,,prawdziwych mężczyzn\'\'.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022