Niemcy: Protest w Berlinie przeciwko ustawie antygejowskiej w Rosji

2,5 tys. osób protestowało w sobotę przed ambasadą Rosji w Berlinie przeciwko ograniczaniu praw gejów i lesbijek w Rosji. Obowiązująca od czerwca w Rosji nowa ustawa zakazuje propagandy homoseksualnej wśród nieletnich.

Uczestnicy demonstracji nieśli plakaty z podobizną mocno umalowanego prezydenta Rosji Władimira Putina i napisem "Putin go homo". Organizatorzy protestu apelowali do niemieckiego rządu oraz sponsorów zimowej olimpiady 2014 w Rosji o bardziej zdecydowane potępienie rozpowszechnionej w Rosji homofobii.

Burmistrz Berlina Klaus Wowereit skierował kilka dni temu pismo do burmistrza Moskwy Siergieja Sobianina, w którym zaapelował o większą tolerancję dla alternatywnych sposobów życia. "Ustawa stworzyła atmosferę strachu, zamiast przeciwdziałać lękom" - napisał polityk SPD. Wowereit był pierwszym niemieckim politykiem, który ponad 10 lat temu ogłosił publicznie, że jest gejem.

Agencja dpa, która poinformowała o akcji protestacyjnej, pisze, że homoseksualiści są traktowani w Rosji jak "łatwy obiekt ataków". Zdaniem ekspertów, na których powołuje się dpa, przemoc motywowana nienawiścią do gejów, włącznie z morderstwami, w Rosji wzrosła.
interia.pl
Data publikacji w portalu: 2013-09-03
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020