Koncert zamiast bojkotu

Brytyjska gwiazda muzyki pop, Elton John, zamierza swoim grudniowym koncertem w Moskwie wspomóc rosyjskie środowisko LGBT

Piosenkarz uznał, że koncert będzie lepszym sposobem na wyrażenie poparcia dla tego środowiska, niż bojkotowanie międzynarodowych imprez, które mają się odbyć w Rosji.

- Bojkot spowoduje tylko tyle, ze zostawi się rosyjskich gejów i lesbijki bez wsparcia i skaże na izolację - powiedział Elton John w wywiadzie dla Guardiana.

- Jako gej nie mogę pozostawić tych ludzi na pastwę losu. Dlatego zdecydowałem, że pojadę do Moskwy i będę ich wspierać. Nie wiem, co się wydarzy, ale już zdecydowałem - oświadczył słynny piosenkarz.

Sześćdziesięciosześcioletni Elton John pozostaje w związku małżeńskim ze swoim wieloletnim partnerem Davidem Furnishem. Para zawarła związek w 2005 roku, był to wówczas jeden z pierwszych ślubów homoseksualnych w Wielkiej Brytanii. Ma dwóch synów, które urodziła ta sama matka zastępcza. Elton John od lat jest zdeklarowanym zwolennikiem i obrońcą ruchów LGBT na całym świecie.

Koncert Eltona Johna odbędzie się 6 grudnia o moskiewskim Crocus City Hall.

Złamanie wprowadzonego w tym roku i dość niejasno sformułowanego prawa o "zakazie propagowania wśród nieletnich nietradycyjnych stosunków seksualnych" zagrożone jest w Rosji wysokimi karami finansowymi, a nawet aresztem. Przepis wzbudził w świecie gwałtowne reakcje. Środowiska LGBT zaapelowały nawet o bojkot igrzysk olimpijskich, które w 2014 roku odbędą się w Soczi.

Zwolennicy ustawy argumentują, że prawo to ma na celu ochronę dzieci, krytycy natomiast twierdzą, że jest ono elementem znacznie szerzej zakrojonego prześladowania rosyjskich środowisk LGBT.
rzeczpospolita.pl
Data publikacji w portalu: 2013-09-18
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020