Cher odmówiła otwarcia olimpiady w Soczi ze względu na panującą w Rosjii homofobię

Cher zrezygnowała z otwarcia olimpiady w Soczi w 2014 roku. Powodem takiej decyzji jest nierespektowanie przez Rosję praw mniejszości seksualnych. "Nie mogę rzucić tu żadnych nazwisk, ale mój przyjaciel, który jest ważnym oligarchą w Rosji, zapytał mnie, czy chciałabym zostać ambasadorką olimpiady i zaśpiewać na jej otwarciu. Natychmiast powiedziałam nie" – powiedziała piosenkarka.
Cher w towarzystwie drag queen
Cher w towarzystwie drag queen
"Chciałam wiedzieć, dlaczego eksplodowała tam nienawiść wobec gejów i lesbijek. On odpowiedział mi, że Rosjanie nie podzielają zdania tamtejszego rządu" – skomentowała sytuację w Rosji Cher. Artystka wspiera środowiska homoseksualne, można spotkać ją w klubach dla gejów i lesbijek. Córka Cher, Chastity również była lesbijką. W 2009 roku kobieta poddała się operacji zmiany płci, od czterech lat przedstawia się jako Chaz Bono.

Piosenkarka poruszyła też kwestię różnorodności i tolerancji. Wspomnała, jak ludzie traktowali ją i jej byłego męża Sonny’ego Bono. "Na początku ludzie nienawidzili Sonny’ego i mnie, ponieważ wyglądaliśmy i zachowywaliśmy się inaczej. Sony często wdawał się w bójki, ludzie nazywali go gejem i zdarzało się, że wychodził z bijatyk ze złamanym nosem. Wszystko dlatego, ponieważ ubieraliśmy się inaczej" - artystka opowiadała o pierwszych latach wspólnego życia z mężem.

Źródło: digitalspy.co.uk
Onet.pl
Data publikacji w portalu: 2013-09-18
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka KIM SĄ TZW. SINGIELKI+?
shv69 Singielka z wyboru jest ok, gorzej jak partner wbrew jej woli taką ją uczyni. Potrzeba dużo czasu, by dostosować się do nowej sytuacji. Byłam w takim potrzasku, teraz wiem, że mogę... opinia dodana 2021-10-26 22:42:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Orlando - Woolf Virginia
Wciągająca, czyta się trochę jak baśń. Obecnie czytamy ja w innym kontekście. Odnoszę wrażenie, że Virginia,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022