Wychodzimy z ukrycia

Strona internetowa o takim tytule pojawiła się w sieci tuż przed Dniem Wychodzenia z Ukrycia, 11 października 2013 roku. Oto jej przesłanie przedstawione na stronie głównej: My, lesbijki, geje, biseksualni i transpłciowi żyjący w Polsce, nie jesteśmy jeszcze traktowani jak obywatele równi innym pod względem godności i praw. Jest to niesprawiedliwe i wpływa negatywnie na jakość naszego życia. Lecz, jak wiadomo, gdy LGBT wychodzą z ukrycia i otoczenie poznaje ich jako prawdziwych ludzi, poparcie społeczeństwa dla ich praw człowieka zdecydowanie rośnie. Zatem celem niniejszego projektu jest zachęcanie do wychodzenia z ukrycia i ułatwianie tego zadania, byśmy dla naszego równouprawnienia w naszym kraju zyskali ponad pięćdziesięcioprocentowe poparcie społeczne. Jest to możliwe w stosunkowo niedługim czasie. Przedstawione tu refleksje mogą być źródłem inspiracji zarówno dla nas samych, jak i dla naszych, spotykanych w życiu codziennym, sojuszników. Opowiedzmy się razem za sprawiedliwością.

Menu obejmuje między innymi dział „Jak wychodzić z ukrycia”. Można w nim wybrać wersję podstawową lub rozszerzoną. Dział „Zasoby internetu” można wykorzystać w trakcie wychodzenia z ukrycia dla zilustrowania rozmówcom zjawisk mało znanych w naszym kraju, jak małżeństwo jednopłciowe (lub inny związek tego typu) czy rodziny zakładane przez pary jednopłciowe.

Ogólnie rzecz biorąc, strona internetowa, o której mowa, ma na celu budzenia świadomości praw człowieka lesbijek, gejów, biseksualnych i transpłciowych oraz motywowanie ich - stosownie do potrzeb LGB oraz T - do wychodzenia z ukrycia.

http://www.wychodzimyzukrycia.net/

Jerzy Krzyszpień


eunika
Data publikacji w portalu: 2013-10-28
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne Przez sen
Rejla Piękne it's beautiful~ ♥️ opinia dodana 2019-11-30 04:16:45
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019