Tkliwości, zwyczajności, zwyczajnej obecności. Poznam.

dodała: Noegip kontakt e-mail: pigeon@vp.pl
kategoria: towarzyskie typ: kobiety
województwo: nieistotne data dodania: 2022-09-22

Tkliwości, zwyczajności, zwyczajnej obecności. Poznam.

Mam potrzebę budowania nowych, pięknych, serdecznych, przyjacielskich relacji. Wzajemnej obecności, ciekawienia się światami, których ni w ząb nie znam, a mogę je ujrzeć dzięki drugiemu człowiekowi. Mam ochotę próbować, doświadczać. Lubię to robić.
***
Dziś zatęskniłam za sobą nastoletnią. Jak w wierszu Szymborskiej - ja, kilkunastoletnia... I zamarzyłam o matczynym szaliku. Uznałam, że skoro tak, to czas kupić wełnę, druty i uszyć być może dość awangardowy (bo naukę szycia zakończyłam na cerowaniu skarpetek) szalik; wszak może będzie to paszkwil - a może wcale nie(!), ale klamka zapadła. Lubię się zaspokajać wewnętrznie, duchowo. Dla siebie, dla uciechy, dla wypełnienia na nowo jakiegoś niespełnienia.
***
Czasami nie mam z kim pogadać o zwyczajności, wkurzeniach pospolitych, romantyzmie niespokojnego ducha, ludzkich, codziennych sprawach. Relacje mi się rozmyły, rozjechały. Czuję, że zrobiła się przestrzeń na coś nowego.
***
Czasami ciągle tak bardzo dużo nie wiem...a i mówię sobie "nie myśl".
***
Mówi się, że introwertycy mają specyficzny sposób bycia. Nieśmiali również. Sądzę, że jednak dla mnie to tylko stało się tłumaczeniem, by siedzieć na obrzeżach własnej samotni. Lubię pracować nad sobą, dlatego coraz chętniej zmieniam dawny nawyk unikania szans na poznanie nowych ludzi.
A i dlatego właśnie zarzucam na Ciebie, Droga Istoto haczyk.:)
***
Lubię działanie, nadmierne teoretyzowanie zaprowadza mniew niebezpieczny bezruch, dlatego chcę to zmieniać, rozmawiać, opowiadać, słuchać, wybierać życie, kolorować te codzienną egzystencję, doprawiać momentami wzruszeń i smakować obecności z takim kimś, kogo można nazwać Swojakiem... Chcę jeść obiad z człowiekiem, z którym czuję się dobrze, z kim mamy podobne wartości, z kim można podzielać przestrzeń wzajemnej obecności. Chcę bywać, towarzyszyć i przyjmować to od takiego Ktosia.
Nie warunkuję ile masz mieć lat. Listy, maile, rozmowy od czapy, spotkanie, wspólny wypad gdzieś tam, nikt nie wie w sumie gdzie... Obiad, ognisko, czytanie obok siebie w ciszy i herbacie ... mile widziane. Wspólne gotowanie, wyjście na miłe duszy wydarzenie. Po koleżeńsku, jestem w pięknym związku. Zaznaczam, że nie szukam romansu, podrywu.

Niech to ogłoszenie będzie pierwszym krokiem ku zmianie. Ufam, że warto próbować. Chcę Cię przyjąć, Człowieku. Cenię głębokie rozmowy, ale i takie o zwyczajnych, codziennych sprawach. Bliskie są mi tematy związane z nauką, historią, sztuką, biologią...Uwielbiam oddawać się własnej kreatywności. Nie spieszy mi się, z chęcią będę poznawać się bez żadnej presji.
Stawiam na rozwój w kierunku realnej znajomości. Uwielbiam podróżować, nie obawiam się odległości. Podstawą relacji jest dla mnie szanowanie się wzajemnie, szanowani granic, otwarte wyrażanie siebie. Uznaję, że nie ma głupich pytań, a budowanie zaufania to również mierzenie się z trudami i wspólne szukanie rozwiązań na kłopoty.rn

Nieco danych o mnie...
Pacyfistka, kobieta poszukująca, artystyczna dusza; nieźle gotuję, ostatnio zrozumiałam, że dojrzałam do słuchania Pendereckiego. Lubię jeść różne smaki osobno i czuć ich smak, fakturę. Partnerka nazywa mnie pluszowym człowiekiem, choć nie wiem dlaczego. Nie lubię rajstop. Mam w sobie dużo dziecięcej radości, którą lubię wyrażać. Wolę filiżanki od kubków do kawy. Dziś przytargałam kolejnego kwiatka. Jako dziecko marzyłam o byciu archeologiem albo panią sprzedającą w sklepie mięsnym /pani z mięsnego dawała darmową parówkę. Zauroczenie było nieuniknione w takiej sytuacji. Prozwierzęca. Lubię miękkie i ciepłe koce, uwielbiam wieś, muzykę, instrumenty, które wpadną w dłonie. Na co dzień lubię szukać dobra w ludziach i zderzeniach. Wierzę w coś silniejszego ode mnie, Los, Bóg, Życie, Wszechświat.... nie mam nazwy, ale czuję, że mogę się na czymś oprzeć, a to ważne.
***
Ostatnio zobaczyłam, że potrzebuję zmian, żywej wymiany z drugim człowiekiem. Relacji...tego mi trzeba. Bliskości charakteru, spojrzenia na świat, przyjacielskiego przytulenia albo ramienia do łez. Czasem cierpliwego ucha, jak przeklinam na politykę czy inne takie. Jestem introwertyczką. Albo nieśmiałą sytuacyjnie ambiwertyczką? Pal licho te ramki... Lubię jednak czuć, że przede wszystkim Jestem.

Jeśli czujesz podobnie, odezwij się. Napisz, narysuj, nagraj, pokaż. Forma dowolna. Ciekawa jestem, co w sobie lubisz. :) Obiecuję nie hamować zapędów do żartowania.
Zapraszam.

» odpowiedż na to ogłoszenie!

» dodaj Twoje ogłoszenie

« wróć do poprzedniej strony


Witaj, Zaloguj się

Twoj profil powie więcej

Twój profil i Twoje w nim zdjęcie uwiarygania Twoje ogłoszenie.

Przejdź do strony "Edycja profilu" i podaj dodatkowe informacje o sobie, aby otrzymać więcej odpowiedzi na swoje ogłoszenie.

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022