Hotel

Lemna
- Zajmę się nią.
Rzuciłam za siebie, objęłam ją i poprowadziłam na gorę. Nie chciało mi sie już siedzieć na dogasającej imprezie. Tym bardziej, że skończyłam ostatniego drinka godzinę temu i zaczynałam mieć kaca. W obskurnym pokoju stały dwa łóżka i stolik. Położyłam ją w ubraniu, zdjęłam tylko buty.
- Włączyć ci radio?
- Tak.
- Chcesz cos jeszcze?
- Pić.
Włączyłam hotelowy radiobudzik. Na stole leżało kilka małych pudełeczek z mleczkiem do kawy. Otworzyłam dwa. Wypiła nie otwierając oczu.
- Dobranoc.
Zgasiłam światło.
- Poczekaj.
- No, co tam?
- Posiedź ze mną trochę.
Bardzo radiowy, ciepły głos zapowiedział Sade. Wzięłam sobie mleczko i usiadłam obok niej na łóżku. Rozmarzyłam się, muzyka napełniała mnie aż do bólu. Myślałam o niej, o pocałunkach, o jej piersiach na wyciągniecie ręki, o jej szerokich biodrach i o uśmiechu, którego nauczyłam się już dawno temu... Trzymała mnie za palec. Wydawało mi się, że pocałowała mnie delikatnie w rękę, ledwie to było muśniecie, ale... może mi się zdawało?
- Śpij.
Pocałowałam ja w policzek i poszłam do swojego pokoju. Nie po raz pierwszy przyjdzie mi żałować rzeczy, której nie zrobiłam...
Słuchałam muzyki, potem przez ścianę słyszałam, jak się kocha ze swoim Tomaszkiem. Pewność. Miałam dobre sny.
Data publikacji w portalu: 2003-07-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA LEMNA

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022