Oczekiwanie

Sidhe
Szukam jej na nowo, od początku, od rana do wieczora. Szukam jej nocą, nieprzespaną, szukam wszędzie i szukam zawsze. Szukam jej w książkach, szukam jej w Tobie, szukam jej w uśmiechach i na palcach z obrączkami. Szukam jej w dotyku, patrzę pod koc, pomiędzy ubrania i w stercie gazet. Rozglądam się za nią w parku, spoglądam na przechodniów i czekam, czekam, czekam.
Może wróci.
Kapryśna jest i wymagająca. Jest jej tyle, ile miejsca w sercu. Ale czy w moim jest go naprawdę tak mało? Czy niewystarczająco dużo go zostało, by przyjąć ją raz jeszcze? A może nie wymościłam go należycie, nie pieściłam ścianek serca, nie szeptałam czule w ucho duszy?
Może wciąż za wąsko jest tam na nią, może przecisnąć się nie może i jęczy tak jak ja, ja po jednej, ona drugiej stornie Kanionu Colorado.
Czekam.
Już nie szukam. Niech mnie znajdzie. Mam usta gotowe i ciepłe, by jej świadectwo złożyć. Mam fascynację w sobie, dech w piersi mi odbiera sama myśl o poranku budzącym się z jej tchnienia.
Data publikacji w portalu: 2003-07-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

info HAH
Galindia Muzyka klubowa w Hell to klimatyczne miejsce. Polecam. opinia dodana 2021-05-06 13:41:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021