Bossanova na pięciolinii

Scully
Dopóki śpię, nie wiem, że wszystko wokół mija.
Żyję poza własnym życiem. Od miesięcy s a m a... w odartej z uczuć sypialni.

Cichym westchnieniem obudziłaś we mnie nowy dzień. Nie śniąc, śnię dalej swój sen... nie sen. Przez otwarte okno wraz z wiatrem przenika muzyka. Nie pojedyncze nuty, a cała symfonia dźwięków... skrzypce, altówka, klarnet, wiolonczela, kontrabas, fortepian.

Orzeźwiający przypływ, odpływ. Ślady na skórze... Trwają. Rozpoznaję w nich smak rozkoszy. Smak poranka w sypialni. Dziś, bez skrępowania zadomowił się w niej chór rozbudzonych, jak ja, aniołów. Wśród nich ty, Bossanova na pięciolinii. Nim wstałam z łóżka moje myśli biegły ku tobie.
Jakże łzawa tęsknota... Dopiero jutro będę wiedziała, gdzie się zatrzymam.

Pozdrowienia znad filiżanki gorącej kawy.
p.s. Koniecznie z mlekiem i dwiema łyżeczkami cukru.

Wystukuję litery jak nuty, nie rozumiejąc ich znaczenia. Będziemy rozmawiać poprzez muzykę, tak? Nieprzyzwoite dźwięki, bo... namiętnie. Mam przestać czy grać dalej? Graj dalej... Muzyka jak hipnoza, bezwiednie wykrada najgłębsze tajemnice grzesznej duszy. Mój anioł, moje wszystko, moje ja. Twój ruch.
Nie gram z każdym.

Proszę... Naucz mnie, czytać s i e b i e z nut.


Data publikacji w portalu: 2003-10-05
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022