OPOWIEŚCI SARY - Ogień i woda

Anthy
Spodobałaś mi się od pierwszego wejrzenia. Brzmi banalnie, ale tak było. I od tego momentu mogłam wpatrywać się w Ciebie bez końca. Przystojna, krótkowłosa blondynka z dumnie podniesionym czołem. Czułam Twoją siłę i świadomość własnej wartości. Podziwiałam Cię. Pragnęłam abyś mnie dotykała, przytulała, kochała... . Próbowałam zbliżyć się do Ciebie poprzez rozmowy, wspólne spędzanie czasu. Udało mi się zostać Twoja koleżanką, ale tylko koleżanką. Chyba postrzegałaś mnie jako kogoś zbyt delikatnego, kogo należy ochraniać. Nie widziałaś natomiast zakochanej dziewczyny, której sam opiekuńczy gest nie wystarczał. Czasami śmiałaś się, że różnimy się niczym ogień i woda, noc i dzień. Ty - wysoka, silna, jasna, skupiająca w sobie wszystkie kolory tęczy i ja - niższa, czarnowłosa, cicha i tajemnicza, znająca mrok i smutek swego jestestwa.

Czułam, że w tym dniu coś się wydarzy. Byłyśmy umówione. Idąc odczuwałam jakiś bliżej nieokreślony lęk, który nie pozwalał mi cieszyć się perspektywą ujrzenia Cię. Nie wiem, czemu akurat wtedy, ale dostrzegłaś TO - całą głębię miłości mającej swój obraz w wyrazie moich oczu, ogień mego uczucia, którego dłużej nie mogłam już ukryć. Oczy są zwierciadłem duszy. Twoje stawały się coraz bardziej rozumiejące, by w efekcie stać się zimnymi, obcymi, niechętnymi. Dwa kawałki lodu.
- Sara ... - zaczęłaś bezbarwnym głosem i urwałaś.
Spuściłam wzrok i szepnęłam:
- Wybacz. Muszę już iść.


IX 2003
Data publikacji w portalu: 2003-10-19
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

news Podpisz petycję: Liberalizacja ustawy antyaborcyjnej w Polsce
smaku Mieć zdrowe, własne dziecko w rodzinie własnej, to szczęście i jedyne marzenie małżeństw, oczywiste, bo dzięki temu mogą żyć, planować przyszłość, mają po co żyć. Życie bez dzieci jest... opinia dodana 2019-11-14 21:34:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019