JOGURT

Paszkwil
W moim domu jogurty jada tylko babcia - bo lubi. Matka robi jej przyjemność na starość. Ja też lubię jogurt, dlatego czasem zabieram z lodówki jogurt przeznaczony dla babci. A później matka ma wyrzuty. Bo to przecież dla babci... Przecież mogę sobie sama kupić jogurt. Skoro mam pieniądze na papierosy, to na jogurt też znajdę. I tak zabieram "babciny".
Dzisiaj rano postanowiłam zapytać się matki, czy mogę wziąć jogurt babci do szkoły. Żeby nie było, że biorę bez pytania. I... zastałam rodzicieli w jednoznacznej pozycji. Przyłapałam ich podczas stosunku. Kiedy stanęłam w drzwiach pokoju, momentalnie ukryli się pod kołdrą i odsunęli od siebie. Matka zmieszana na moje pytanie odpowiedziała "tak" i wyszłam.
...Gdybym zapytała, czy mogę wziąć 50 złotych, pewnie by się zgodziła. Na każde pytanie odpowiedziałaby twierdząco, żebym tylko wyszła.
Jogurt dziś był smaczny...


Październik 2003
Data publikacji w portalu: 2004-01-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA PASZKWIL

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020