COŚ SIĘ ZMIENIŁO

zApOmNiEnIe
Coś się zmieniło. W nieistotne, nieważne, niezmienne. W statyczne, wcale płynne, realnie odpychające. Poważnie dekoncentrujące, burząco rozpraszające.
Zagubione dni zmuszone wykreślać się krzyżykiem w kalendarzu. Przewracane stronice z niebieskiego miesiąca na pomarańczowy. Cyfry stały się tajemnicze, obłędnie białe. Nie zdradzały rąbka tajemnicy, za którą kryły się godziny odmienności.
Przegadane wyrazy powtarzały się, bo miały pierwszeństwo w słowniku mowy. Niepospolite słowa przytulały się do siebie, milczały, zapominając o swoim istnieniu.
Krzyk zwykłej monotonii walał się pod nogami niczym śmieć. Wiedziałam, że dzień, kiedy sznurek puści, wkrótce nastąpi. Nie posiadał wyboru cichego odejścia na palcach. Takie zachowanie jest zabronione. Do nakazów należy się stosować. Że też trzeba wyczekiwać na samego siebie... latami. Nie ma się do siebie tej odrobiny zaufania, żeby poprowadzić głośny, jasny dialog.
Poniekąd absurd. Przeczekując dni izolacji, czatuje się na swoje ‘’ja’’, które zmęczone poddaje się. Jest zbyt zimno na zespolenie. Śmieszne jest, gdy jest się sobą bez siebie. Takim żołnierzykiem wykonującym rozkazy. Czuje się mgłę, której nie można pojąć.
Wszystko jest skonstruowane do chodzenia, jak po nakręceniu śrubek niepotrzebujących spoczynku. Kiedy siedzę na łóżku... miłe... ponieważ jestem pewna, iż świat na zewnątrz tętni życiem. A sekundy tutaj uciekają. Nagle bez zrozumienia kolor czarny jest najpiękniejszy pod słońcem. Nie odbija światła, wręcz całą powierzchnią pochłania, jakby ciągle czuł niedosyt. I też z tego powodu jest radosny, bo bardzo otwarty na światło. W dzień taki, a nocą usypia niezróżnicowaniem w tonie.
Tak przyjemnie przyzwyczajona do głosu, słyszałam echo ciszy. Ocaliłam wspomnienie wiosennych kwiatów, zazielenionych liści, podmuch ciepłego wiatru. Każda wiosna odradza, stwarzając nowe istnienia.
Sugerując się podstawami renesansu, myśli rozkazywały, aby zdrajca podążający ich tropem zaprzestał kłamstw. Zgodził się na warunki uciszenia. Kiedy rozum usypiał, kłamstwo budziło się do życia, przytomniało, oszukując nadal. Takie też jego zadanie. Nie odchodził daleko, gdyż jego rola nie została wypełniona. Zdrajca. Zdrajca. Zdrajca.
W końcu rozkaz zmienił się w błaganie. Bez skutku. Wyjście było jedno. Zatrzymać czas, odwrócić twarz, zgasić oczy. Przerażające... krzycząc bezgłośnymi słowami, obijać się o ściany posągiem nieczułości cielesnej.
Jeśli tak ma być... Ja tylko.. chciałam porządku... i...
Data publikacji w portalu: 2004-03-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020