BEZ TYTUŁU

Anka
Kocham Cię, mamo. A może nienawidzę? Nie wiem. Tak samo, jak nie wiem tego, kim jesteś. Odeszłaś dawno temu, razem z pierwszą wypitą w samotności i rozpaczy butelką. Nigdy nie wróciłaś. Dziękuję za każdą chwilę, w której Twoje ciało było przy mnie, za każdą rzecz, którą dla mnie uczyniło. Dziękuję za to, że swoją nieobecnością ukształtowałaś moje ja, za to, że swoją pracą i poświęceniem pozwoliłaś mi realizować moje plany i marzenia. Obiecuję, że nigdy więcej nie pomyślę o tym, jak łatwo jest umrzeć, jak bardzo pragnę nie czuć, nie myśleć. Spełnię swoje i Twoje marzenie i zrobię wszystko, aby być kompetentną i odpowiedzialną za swoją pracę. Tylko dzięki Tobie, mamo. Kiedyś tak bardzo Cię nienawidziłam. Nigdy Cię przy mnie nie było. Nie potrafiłaś znieśc bólu, jaki zadawał Ci mój ojciec. Jego bicia, jego obelg. Zaczęłaś pić tak, jak on. Kiedy to było, mamo? Nie pamietam innego życia od tego z Waszymi nieprzytomnymi ciałami.
Nawet kiedy się od niego uwolniłaś, przestałaś pić, nie wróciłaś. Tak bardzo tego pragnęłam, myślałam, że już wszystko będzie inaczej, a wszystko zostało takie samo. Teraz znowu pijesz. Mamo, to bardzo boli, kiedy patrzę na Ciebie w takim stanie, kiedy znowu jesteś nieprzytomna. Nawet nie wiesz, jak bardzo chciałabym wracać do naszego domu z uśmiechem na twarzy i z pewnością, że wszystko jest w porządku. Zmieniłaś się. Już nie kładziesz się spać po kilku drinkach. Teraz krzyczysz, rzucasz wyzwiskami we wszystkich bliskich Ci ludzi, we mnie, wyrzucasz mnie z naszego domu, przeklinasz dzień, w którym mnie urodziłaś. Robisz dokładnie to samo, co on robił Ci kiedyś. To dlatego wracam tak rzadko, ale pamiętaj, że kocham Cię, mamo. Skończę studia i w każdy mój czyn będę wkładać całe serce i całą energię, żebyś była ze mnie dumna.
Data publikacji w portalu: 2004-05-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

info HAH
Galindia Muzyka klubowa w Hell to klimatyczne miejsce. Polecam. opinia dodana 2021-05-06 13:41:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021