DO N.

Rotha
Nie miałam już łez, żeby płakać. Jak bardzo można cierpieć...? Do jakich granic...? Dotychczas wszechobecna - tkwiłaś gdzieś w ciszy i ponad nią. Bo z siebie dawno cię wyrzuciłam. Za dużo było wtedy we mnie żalu. Moja rozpacz, nie mieszcząc się już we własnych granicach, szukała formy bardziej pojemnej niż zwykła samotność. Pamiętasz, świat miał się zawalić... Ale stoi dalej, całkiem prosto i nawet na każdym kroku przekonuje mnie, że jest miłośc. Może zresztą zawalił się, ale wyniosłam już cały gruz na wysypisko innych moich niespełnionych marzeń. Nie ma Cię.

Odeszłaś wtedy, kiedy i tak byłam słaba. O krok od śmierci, tym razem niechcianej. Nawet cię to nie interesowało... Wprawdzie wtedy mnie nie kochałaś, ale nie potrafiłaś nawet okazać mi zwykłej wdzięczności za to, że byłam... Robiłam wszystko, co mogłam i kochałam cię ponad wszystko.

fragm."ten dzień", schrei

"ktoś ci coś powie

nie dowiesz się

dlaczego słońce nie przestało wschodzić i 

zanika już pojęcie równowagi dni

są takie same

(...)patrz.

to tylko trochę szkła

nadzieja

na lepszy czas

choć ich juz nie ma (...)

świat taki jak kiedyś.
Data publikacji w portalu: 2004-06-06
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

news Tolerado - oświadczenie ws. nieprawdziwych treści nt. Gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania
smaku Z równością trzeba uważać, bo równość źle rozumiana prowadzi do zagłady i wyginięcia światów w całym kosmosie, oczywiste. Niedługo zrównają psy z ludźmi i zaczną zabijać ludzi za naruszenie... opinia dodana 2019-09-13 15:54:35
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019