NIEDOKOŃCZONA BAJKA

disorder
... nie wiem czemu uciekłaś, nie wiem, co się stało, i pewnie nigdy się nie dowiem, może uciekasz, bo jak zwykle Twój sceptycyzm i niewiara w cokolwiek pozytywnego wzięły górę, a może uciekasz, bo właśnie gdzieś obok, gdzieś w Twoim świecie, stało się coś, na co podświadomie czekałaś i w co przestałaś już wierzyć... nie wiem, czemu nie chcesz trwać, czemu nie pozwalasz sobie samej na życie.
Nie chcesz trwać w szalonej pogoni za deficytowym towarem, nie kradniesz szczęścia spod lady, nie szarpiesz kolejek niecierpliwym oczekiwaniem na przydział reglamentowanych bubli, nie szukasz, nie chcesz, nie wierzysz. Nie słuchasz mojej bajki, zatykasz uszy i uciekasz w głąb własnej niewiary. Zamykasz się tam jak w twierdzy, nie pozwalając nikomu przeniknąć. Ile sił trzeba mieć, aby tam dotrzeć, wykrzyczeć, skruszyć uparty mur; ile trzeba dni, miesięcy, lat.
Może akurat w tej bajce jest niewłaściwy podmiot liryczny, może nie ta skala emocji, może nie ten oczekiwany zwrot akcji, może nawet nie ta fabuła.
Nie wiem jak znaleźć drogę do myśli twoich, moich, jakichkolwiek; może to los zrobił sobie żart i pozwolił chwilę nam trwać obok, może wsączył mi do głowy tę myśl niedorzeczną, że oto jest ktoś, kto tak jak ja odbiera niedorzeczność świata, może wreszcie chodziło bogu o małe igrzysko, wszak codzienne ludzkie dramaty to specjalność "made in heaven" i pewnie nudne już staje się codzienne powtarzanie tego samego schematu.
Ale jest myśl, jest wspomnienie, jest wreszcie niemożliwość przeskoczenia niemożliwego; bajki umierają codziennie i codziennie rodzą się nowe.
Nasza bajka trwała zbyt krótko, trwała chwilę, trwała za mało dla mnie może i dla Ciebie, nie pozwoliłaś jej dokończyć; uciekłaś, zatrzasnęłaś drzwi, zrobiło się chłodno.
Nie wiem, jak poskładać poszarpane wątki, jak z cienkich nitek absurdu znowu ułożyć sens, jak dotknąć świata, który ciągle trwa wokół.
Nie potrafię ułożyć nowej bajki, nie potrafię... na razie...
Ale to minie... zawsze mija.
Data publikacji w portalu: 2004-06-20
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020