PŁACZ

Lidka
Płacz. Masz do tego prawo. Prawo nie spisane w żadnej konstytucji czy konwencji. Wylewaj łzy, przelewaj litrami, bo to coś więcej niż uwalnianie toksyn. Pokaż, jak bardzo cierpisz i męczysz się, jak nienawidzisz i jak bardzo udajesz pompatyczną kukłę... nawet chyba przed samą sobą.
Nie miej powodu, niech to będzie zwykłe wytrącenie z równowagi, kolejna monetka na szali, o jedną kroplę w morzu za dużo... i bang! Wybuchło. W sobie. Najpierw krótka reakcja implozyjna, która wchłonie wszelkie pozytywne emocje, następnie wielka katastrofa, która zmiecie w promieniu twojego wzroku całe szczęście.
Znajdujesz zdjęcie swojego byłego, nieważne czy ty go zostawiłaś czy on ciebie... i tak go nienawidzisz, i masz zamiar mu o tym powiedzieć... teraz! Koleżanka, która w dzieciństwie ukradła Ci ulubioną parę pantofelków dla Barbie, teraz będzie twoim największym wrogiem a mama, która po prostu trafiła na twój zły humor, będzie bita i wyzywana... w twoim umyśle.
I wyglądasz tak samo jak ja. Zalana łzami, siedząca przed chłodnym światłem monitora w obsesyjnym turkusie. W pokoju jest ciemno, a rozmazany tusz tylko dodaje sytuacji komicznego dramatyzmu. I zaczynasz użalać się i płakać dalej. I po raz kolejny chcesz coś zniszczyć.... i znowu pociągasz nosem, rozumiejąc, że coś z tobą jest jednak nie tak. Widzisz, co robisz, analizując podstawę do zachowania i stawiasz diagnozę.
O jedną kawę za mało dziś rano.
Data publikacji w portalu: 2004-07-20
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023