CZY TO BYŁ PRZYPADEK?

Sedith
Kochanej Lachesis

Czy to był przypadek? Gdy pierwszy raz Cię ujrzałam - moje serce zabiło mocniej. Patrzałam na was. Ty i On... Na pozór idealna para... i twoje usta uczepione jego. I Twoja dłoń na jego ramieniu. To bolało najbardziej.

To była studniówka mojego przyjaciela, Ty również byłaś osobą towarzyszącą. Gdy pierwszy raz przysunęłaś się do mnie, by porozmawiać, gdy pierwszy raz poczułam Twój zapach, świat zawalił się pod moimi nogami. Zakochałam się w Twoich oczach, a Twoich ustach, w całej Tobie...
Obserwowałam każdy Twój ruch, tak delikatnie podnosiłaś szklankę do ust, a ja pragnęłam choć przez chwilę być brzegiem tej szklanki. Tak subtelnie brałaś papierosa do ust... A ja niczym zahipnotyzowana, patrzyłam na Ciebie.
Czy to przypadek, że tak nagle znalazłyśmy się tak blisko?

A potem pierwsze spotkanie... Zimowy wieczór... Klub jazz`owy... Nigdy nie lubiłam tej muzyki, przyszłam tam tylko dla Ciebie. I znów ta sama historia.
Tak cudownie opowiadałaś o wyjeździe nad morze, a ja wpatrzona niczym w obrazek nie potrafiłam wydobyć z siebie dźwięku. Mogłam tak trwać wiecznie...
Już wtedy zaczęłam marzyć... Marzyłam, byś kiedyś mówiła tylko do mnie, byś do mnie się uśmiechała...

Nagle wszystko się pozmieniało, zaczęłaś przychodzić do klubu muzycznego, w którym ja przebywałam... Przychodziłaś tam dla mnie... ale ja wciąż czułam niedosyt. Nawet gdy mogłam powiedzieć, że jesteś moją przyjaciółką... Nawet gdy przytulałaś mnie i po koleżeńsku całowałaś w policzek. Im bardziej się zagłąbiałam w to wszystko, tym bardziej czułam się rozczarowana.
Nie byłaś taka jak ja... Bolało, bardzo bolało... Oddałabym wtedy wszystko za jeden Twój pocałunek, za prawdziwy pocałunek złożony z oddaniem i uczuciem na moich ustach.

Niepewność...
Strach przed wyjawieniem prawdy...
Tęsknota, za czymś czego nigdy nie było...
... i Miłość.

Kochałam Cię... bardzo Cię kochałam już wtedy......

Nigdy niczego bardziej nie pragnęłam... Chciałam Ci oddać wszystko, byś tylko mnie pokochała, byś tylko zechciała ze mną być. Ale wiedziałam, że tak nie będzie. Karałam się, nienawidziłam siebie za to, że nigdy nie wybierzesz mnie.
Kochałam Cię do szaleństwa, do obłędu... Płakałam całymi nocami. Nie sądziłam, że spotka mnie w życiu coś gorszego...

Dziś patrzę na to zupełnie inaczej... Dziś widzę, ze staranie się o Ciebie to był jeden z piękniejszych rozdziałów mojego życia. Dziękuję Ci za to wszystko... Dziękuję za te przebłyski nadziei, które mi dawałaś, tylko dla nich żyłam.

Kocham Cię, Paulinko! Odkąd Cię znam jesteś dla mnie wszystkim - to się nigdy nie zmieni...


P.S. Jesteśmy razem od roku...
Data publikacji w portalu: 2004-08-20
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020