03

Nika
Czy mogłabym się zastanawiać, by nią być? Właśnie teraz...
Siedzę przy stole, znów spadła firanka z okna, a to mięso chyba śmierdzi. Mięso? Raczej namiastka - strzęp tkanek zanurzonych w płynach koloryzujących je, pachnące przyjemnie w dniu zakupu, a dwa dni później - po oczywistym pobycie w lodówce, odwracam nos od niego. I oczka też już nawet nie chcą.
A oczka czasem chcą. Może i teraz to właśnie one chcą nią być? Chcą być tą piękną czerwona damą, dla której świat zamyka się w liczbie posiadanych kropek? I jeśli bym była tą pięknością? Czy tym samym moje życie wiązałoby się tylko z problemami o charakterze plam?
Biorę kubek z herbatą, przyprawy są zbyt intensywne - wywołują uczucie pragnienia. Więc je zaspokajam. Gdyby wszystko było takie proste. Masz potrzebę - masz automatycznie sposób, by ją wypełnić.
I znów ściana dźwięku, i te słonie... jej to nie przeszkadza, rusza się w takt muzyki, nie zatyka uszu. A właśnie czy ona ten narząd? Jeśli ma, nie bądź debilem - oczywistym jest, że ma; to słyszy, że mix zjebany, a gitary nie pizgają. Ale nie przeszkadza jej to, nic nie mówi. Bo to nie problem: ściany są i będą, tak jak słonie, które powinny praktykować chodzenie w szpilkach, żeby się meble nie trzęsły, bo to przecież stara chata. Ale słonia nie ma, gdy idzie ulicą. A kim wtedy jesteś? Słoniem, w którego krokach nie ma nic ze słonia. A co jest? Jest... powietrze, a nie ma samotności. Nawet już w piętach nie mieszka. Tam zadomowiły się już tylko słonie.
Ma siedem lat. Jak jej się udało tyle przeżyć?
Mam dwadzieścia trzy lata. Jak mi udało się nią nie zostać?
Data publikacji w portalu: 2004-09-04
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA NIKA

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

erotyka Fitness intymny kobiet
Ala44 Ja ćwiczę od dawna i Polecammm ... opinia dodana 2019-09-17 00:22:45
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019