SZCZERZE - tekst konkursowy

Agradka
- Szczerze? Nic.

Słońce kojarzy jej się z niczym, takie wielkie, wiejskie jajo kurze rozlane na płycie do francuskich naleśników. Crepes cienkie, aż jednostronne. Kojarzą jej się z podniebieniem, a mi z niebieskimi migdałami. Kiedy mówi o tym niczym wielkim jak słońce w pełni, mam oczy jak migdały, zatarte ecri oszołomieniem. Miesiąc pożera miesiąc, okruchy spadają stopień po stopniu, kulane późną zimą w przedwiośnie, aż ku pełni niejasnego lata. Dzień w dzień, ręka w rękę, cokolwiek się robi- razem. Mam jej skojarzenia i wszystkie drobne przyjemności przyswojone jak dobrą farbę do włosów. Wczoraj śniła mi się jako reporterka radia Merkury. Na rondzie w kształcie jajka tłumacząca: no wiesz, te nasze charaktery nie przystają do siebie aż tak, że musimy świetnie się dogadywać. Poranek tylko po to, żeby wystukać jej numer, albo raczej słuchać, jak palce same go wystukują. Medal za wierność mrzonkom. Genialny pianista też już tylko obserwuje swoje palce i słucha, co grają.
- Sen miałam rozwalony. Jechałyśmy autem, wuchta ludzi i nagle wyrosła góra, wielka jak słońce, nie do sforsowania.
Rozmieniam się na drobne słabostki, żywię się relacjami z jej snów. Pakuje mi je w uszy tak, jak się ptasie mleczko kładzie na język. Lekko, niezauważalnie, doszczętnie rozpuszczalnie, aż się wszystko w nią zrymuje. Nie mieści się we mnie między okładki kobiecych czasopism i żadna z nas ani na wysokich obcasach nie chodzi, ani w trampkach. Wczoraj w kinie pod otwartym na wszystkie idiotyzmy niebem mierzyłam jej stopę swoją podeszwą. Mieści się we mnie jak klatka piersiowa w kamizelce kuloodpornej. Tylko o ciut mniejsza, idealnie tak wymierzona, by się móc wlać we mnie jak w kontury. Móc nie znaczy musieć, chcieć nie znaczy móc. Lubimy przewracać do góry nogami przystanki przysłów, przesłowa. Jak sobie pościelesz, wyśpij się beze mnie. W najpiękniejszej sypialni zapomnianej przez czas. Tak. Znów wczoraj mierzyłam tę jej stopę swoją podeszwą i jeszcze siedziałyśmy obok siebie w ten najfajniejszy z codziennych sposobów: ci z tyłu musieli myśleć, że jesteśmy jednym dwugłowym stworem blond-brunetką krztuszącą się śmiechem. Jak tysiąc razy przedtem. Ale w ten sposób odkrywa się drogocenność nieznacznego. Rytuał. Zwyczaj. Regularny tryb przypuszczający kolejny atak na jej ciało, i znów spełzł na słowach, wyczołgał się wąsatą falą przymiotników. Wreszcie i w tym odkrywa się urok. Włosy na moim przedramieniu stają na baczność, kiedy jej skóra jest dotykalna, wwąchiwalna tuż obok. Nie muszę wcale kochać się z nią, żeby wiedzieć, jak byłoby dobrze. Nie muszę wcale całować ją przetartym szlakiem: usta-szyja-mostek-obojczyk-pierślewa-sutekprawy-rowekdo-i pępek-pachwiny-wewnętrzna strona ud-cipka, żeby wiedzieć, że nawet jako setny turysta, byłabym tam pionierem. Nic nie muszę. Tylko ledwo dyszeć z wędzidełkiem jej obecności na horyzoncie. Rozdrabniać się na przyjemnostki, zbierać godziny jak monety, a jej ciemnobrązowy włos na klawiaturze wiązać w kokardkę. Jest prezentem. A ja nie potrafię go przyjąć.
Data publikacji w portalu: 2004-11-22
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020