PROSTE SĄ ZASADY CIELESNOŚCI

Absinthe
Najintymniejszą częścią mnie samej jest moja dłoń zgrabna, by nie powiedzieć, że w szczególny sposób przepadam za swoimi dłońmi. Dłonie Joanny Marii. Niepodobna im jestem. Moje czynią mnie każdą. Moje nakazują mi bym była im posłuszna. Bym bezwiednie poddała się ich zabiegom, bo tylko wówczas, gdy zapamiętam się w ich kształcie podłużnym, gładkiej strukturze, mogę docenić tę sztukę. Własne palce stają mi się obce, własne ciało nie należy do mnie. Pochwyciła je obca kobieta, żongluje nim, nakazując milczenie. Milcz, należy milczeć. Większość rzeczy robiłam w ciszy. Umartwianiem jest cisza, koleją rzeczy jest cisza. Zapamiętuję się we własnym tętnie. Nigdy nie było mi bliższe. Pamiętać mogę dawne przypływy krwi, kiedy jako dziewczynka rysowałam ciała kobiet umęczonych, rozpostartych, przemierzonych. Okrutne rysunki dobrego dziecka, nagie na nagim parapecie równie szybko powstające jak i znajdujące swój koniec w małych rączkach, spod których chwilę temu wyszły. Małe rączki były dobre dla małego siebie.
Nic bardziej odkrywczego. Proste są zasady cielesności. Ciało posiada się i koniec. Poddajemy się wszystkiemu. W tym nasza siła, w tym tajemnica. Zaprzedajemy się dłoniom, zaprzedajemy się cudzym członkom. Noszą nas w sobie mężczyźni.
Data publikacji w portalu: 2005-01-10
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020