OPOWIADANIE

Emi
Odbicie. Obraz duszy - obraz nieba.
... Noc odeszła. Niebo pobladło ze smutku, zapomniało obudzić słońce. Chmury z tęsknoty i rozpaczy przytuliły się do siebie. Zimno im, posiniały od tego chłodu. Utraciły swą niezależność bardziej niż grudki śniegu leżącego na ulicy, które po klku dniach zlepiają się i  szarzeją. Chmury tworzą zbitą, jednolitą masę, szczelnie zasłaniającą morze błękitu. Kto nazwałby teraz to niebo wodami górnymi? Patrząc na tę bezimienną przestrzeń wypełnioną bezimienną watą, tracę nadzieję na ujrzenie niebieskiej otchłani. W jej przepastne ramiona wzbijałam się w chwilach szczęścia... Widocznie niebo znudzone cukierkowym sztucznym obliczem błęktnych wschodów i purpurowych zachodów, postanowiło obrać bardziej przyziemną, bo odbijająca obraz serc ludzkich barwę. Jak kameleon dostosowało się do środowiska, które życie odłożyło na najwyższą półkę a w zamian wybrało posępną szarośc pustej i nieświadomej egzystencji...
Już prawie jedenasta a chmury ani rusz. Wyglądają jakby trwały stale, niewzruszenie od kilku godzin. Coś w środku mówi mi, że dokądś płyną, że nie potrafię tylko zauważyć gdzie i kiedy. Bo w którym miejscu mogłabym umieścić początek jednej i koniec drugiej, aby prześledzić trasę ich wędrówki?
Może nie warto czekać, na sprzyjającą chwilę, czekać, aż coś się zmieni w życiu. Może trzeba się podnieść i wziąć w garść swoje życie wyciskając z niego wszystkie soki? Pić ten kielich do końca, czekając na szczęście, do którego dojść musimy sami i nie obawiając sie drogi bólu i cierpienia, bo przez nią także uczymy się, czym jest pełnia życia.
Data publikacji w portalu: 2005-04-27
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020