AUTOBIOGRAFIA

mroczna
Była już mężatką za późno więc było na rozpatrywanie za i przeciw. To był fakt. Jej mąż był tolerancyjny aż do czasu. Kiedy jej wyjścia z domu stawały się częste a telefony do niej rozdzwoniły się, nie bacząc na godzinię, burzyło to ich rodzinny nastrój. Wtedy zbuntował się i powiedział STOP.
Nie był zaborczy, nie kazał jej wybierać - chciał tylko, aby więcej czasu poświęcała jemu, aby ich nie zaniedbywała i nie stawiała na drugim planie. Byli przecież rodziną.
Ona też czasem miała chwile refleksji, zadawała sobie pytanie, czego szuka, wrażeń, przeżyć, spełnienia tego, co balansuje na cienkiej tafli lodu...
Zaczęła bywać w klubach branżowych i poznawała tam kobiety, do takich znajomości nie przywiązywała wagi, kończyło się na wymianie nr tel. Później z nich nie korzystała.
Kobiety, z którymi była, każda z nich różniła się od następnej, każda była przeciwieństwem kolejnej...
Ona jednak sama nie była łatwą partnerką, stawiała wymagania, żądania. Była bardzo wymagająca, nie znosiła sprzeciwów, apodyktyczna i dominująca.
Lubiła kobiety z ikrą, szalone, pełne życia i wigoru, ale również te, które nie otwierały wszystkich kart przed nią - te, które nosiły tajemnice w sobie. Nie lubiła być kontrolowana i sprawdzana, nie była w tym działaniu konsekwentna, bo nie zawsze działało to w obie strony.
Lubiła wiedzieć na czym stoi, choć przecież i tak nie potrafiła wszystkiego przewidzieć.
Po porażkach odgrywała się.
Wtedy była jak w amoku, sama nie nadążała za tym, co dzieje się wokół. Wszystkie poznane w tym czasie kobiety trzymała na dystans tak, jakby miała być to kara za to, że jej coś nie wyszło.
Przestała się angażować, tak było znacznie prościej i łatwiej. Była jednak lojalna, nie obiecywała niczego i nie mówiła o przyszłości. Wycofała się z życia z kobietami. Z czasem wszystko w niej się wypaliło, uspokoiło, przestała myśleć o coraz to nowych znajomościach.
Data publikacji w portalu: 2005-05-30
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA MROCZNA

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020