PRZESTRZEŃ

Paulina
Poleciało w przestrzeń. Nie chciałam, żebyś niosła mój ciężar smutku. Żebyś wtedy szła moją drogą wstydu, bo wtedy nie miałam sił iść. Jednoznaczność tego przeżycia stała się tak przerażająca i tak uśmiercająca zarazem jak nic przedtem Uśmiercająca w moim postrzeganiu, w moim doświadczeniu świata. Przerażenie, że ma się w sobie śmierć nieokiełznaną. Wyszłam i szłaś za mną i odnalazłam Cię jak cień. Biegłam, nie uciekałam, ja szłam, nie spacerowałam. Oddałam chwilę, jak oddaje się dziecko światu w bólu, strachu, niepewności, jak z nim będzie. Stamtąd byłam i tam wróciłam, szukając przestrzeni, jak szuka się ruchu w grze szachów. Emocje były tak silne, znalazłam jednak podłoże białych i czarnych pól. Myśl na przestrzeni staje się łatwiejsza do zrozumienia, staje się wyobrażeniem człowieka, nie nim samym. W przestrzeni, którą stwarzamy, mogę istnieć inaczej, wychodzę z prawdy o mnie w obiektywną prawdę. Mój chaos nabiera jakichś kształtów, zamienia się w pojedyncze elementy, nie miesza się już i odnajduje podobne elementy. Potrzeba nazwania tego bez konieczności dosłownego trwania w żalu, potrzeba przetrwania. Wybiegłam naprzeciw, poszłam inną stroną, żeby zniszczenie stało się realną częścią mnie, a nie nieświadomą. Odzyskuje coś, czego nie widziałam. Gra jest jednak realnością, ruch to ruch, decydując się na nią, decydujemy się na ryzyko?
Data publikacji w portalu: 2005-09-14
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

80kobiet Sharon Stone
Sapioseksualna Moja szczenięca miłość 🙃 opinia dodana 2021-09-30 01:38:37
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021