DO ANIOŁA OD M.

Maleńka
Tak nagle odległe, nagle ciche. Kiedyś każda chwila przepełniona była tobą. W każdym oddechu najcichszym czułam cię. A teraz?
Teraz między nami jest wszystko. Góry nieprzebyte, niewymówione. I czuję, jakbyśmy cofały się. Każdego dnia o parę kroków. Dopiero teraz to widzę, gdy między nami pojawiła się przepaść.
Czułam się jak skrzynia, w której trzymasz swoją duszę, serce i myśli. Czytałam z ciebie, jak stara Cyganka z dłoni. Mówiłyśmy sobie o wszystkim i o wszystkich.
Słowa niegdyś pieszczotliwe stały się zbyt obsceniczne, by je wypowiadać. I cofamy się w czasie. Znów widzę przed sobą tą zamkniętą ciebie.
Czy tak szybko można się sobą znudzić? Stracić tą iskrę? Wiem, między nami brak czasu.
Czy naprawdę, z czystym sercem, możesz powiedzieć, że kiedyś miałaś go więcej? Czy po prostu miałaś go więcej dla mnie? Wiem, wina nie jest jednostronna.
Czy między nami jest on? Ten mityczny twór mojej wyobraźni? Czy ja też zawiniłam? Czy uraziłam o jeden raz za dużo? O jeden raz za mocno?
Wiem, nigdy nie zdołam zrozumieć w pełni twojego bólu, bywam egoistką, moim małym chorym serduszkiem widzę rzeczy jak ogromne potwory pod łóżkiem - nieistniejące wyolbrzymione problemy.
Czy między nami jest ból? Ten czarny kruk czekający na chwile mojej słabości.
Czy fakt, że nie zawsze umiem powiedzieć ci, czemu płaczę, jęczę denerwująco lub po prostu milczę? Czy to, że moje stare rany wciąż krwawią? Tak bardzo bym chciała zniszczyć wszystko to, co stoi nam na drodze. Zabić każdego, kto cię skrzywdził, zniszczyć.
Mieć Cię znów taką jak dawniej.
Data publikacji w portalu: 2006-01-30
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA MALEńKA

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020