TĘSKNOTA

agi
- Wyobraź sobie siedem gwiazd nad głową. Jedna nad drugą.
Zamknęła oczy. Głos szamanki docierał teraz jakby poprzez zasłonę. Kawałek skóry wiszący u wejścia do wigwamu.
- Z najwyższej gwiazdy wychodzi złote światło - głębokim głosem mówiła Kobieta o Szarych Włosach.
"Ciekawe, czy będziemy dzisiaj tańczyć Taniec Czterech Stron Świata?" pomyślała. Nie potrafiła skupić się na gwiazdach. Jej Złote Światło wcale nie chciało łączyć ich ze sobą. Uciekało gdzieś w Zimną Kosmiczną Przestrzeń.
- Teraz Spirale Światła wirują razem, łącząc Ziemię i Niebo. Jesteśmy częścią Energii Wszechświata.
Chciała otworzyć oczy, żeby zobaczyć jeszcze raz Grzechotkę zrobioną z jakiegoś nieznanego jej owocu, ale postanowiła być wytrwała. Nogi cierpły od siedzenia na piętach. Dym palonych ziół kręcił w nosie. "Naprawdę?" zdziwiła się. "Chyba zbyt poplątałam wzór Złotego Światła, które miało ją utkać. Oczywiście, zamiast się skupić na medytacji, myślałam o Niej."
Nie czuła jedności z Wszystkimi Kobietami na świecie, o której mówiła szamanka, z tymi, które były, i z tymi, które będą. Czuła się jednością z Jedną Kobietą. Ale jej tu nie było.
Ceremonia Przesilenia Zimowego dobiegła końca. Wymieniły podarki. Można było teraz zasiąść do jedzenia, ale ona nie mogła nic przełknąć. W głowie, jak uwięziona w naczyniu mucha, tłukła się jedna myśl: musisz czekać jeszcze pół roku. Jeszcze sześć razy będzie Pełnia Księżyca. Słońce będzie wstawać coraz wcześniej, a ty będziesz budzić się z mrokiem w sercu, bo nie wiesz, czy podczas siódmej Pełni zatańczysz Taniec Radości na Powitanie, czy odejdziesz ze zwieszoną głową.
Gromki śmiech szamanki przerwał jej rozmyślania o Kobiecie, na Którą Czeka. Wszyscy rozchodzili się powoli. Usłyszała za sobą głos Beaty:
- To co? Idziemy na piwo?!
- Jasne! Na piwo zawsze.
I wyszły w poszukiwaniu wolnego miejsca w pubie.
Data publikacji w portalu: 2006-06-18
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020