KU PRZESTRODZE

Pascal
Ludzie. Ludzie są okropni. Dlaczego? Bo pełno fałszu naokoło, zdrad, obłudy.
Myślisz sobie, warto żyć, ale jak, w jaki sposób, kiedy dostajesz cios w najmniej odpowiednim momencie, a może powinnaś wiedzieć, kiedy ten moment nadejdzie. W końcu dorosła jesteś, powinnaś umieć przewidywać. Próbuję zrozumieć świat, ludzi, którzy nas otaczają, ale im więcej ludzi poznaję, tym gorzej jest.
Zresztą zaraz napiszę, o co mi chodzi.
Nazywam się P., jestem kobietą samowystarczalną materialnie, starającą się stąpać po ziemi. Zdarzają się jednak chwile, kiedy dostaję takiego kopa od amorka, że nie wiem, jak się nazywam. Wtedy wszystko stawiam na tę miłość.
M. poznałam w knajpie, siedziała ze swoją kobietą K. Wyglądały ze sobą bardzo ładnie, widać było, że się rozumieją. Przynajmniej tak wtedy mi się wydawało.
Przy stoliku siedziało nas więcej. Rozmawiałyśmy o różnych rzeczach. A że był to wieczór karaoke, część dziewczyn poszło śpiewać. Potem zaczęła się dyskoteka. M. mimo tego, że znałyśmy się kilkanaście minut, zaproponowała mi taniec, oczywiście, odmówiłam, stwierdziłam, że nie wypada, kiedy obok M. siedzi jej dziewczyna. K. sama wypchała mnie na parkiet ze swoją dziewczyna. Między nami od razu coś zaiskrzyło, starałyśmy się ukryć to przed K.
Skończyła się dyskoteka, a ja i M. widywałyśmy się codziennie, oczywiście pod nieobecność K. Po kilku tygodniach wylądowałyśmy w łóżku, nie opierałam się zbytnio, w końcu byłam osobą samotną, wolną, a M. no, cóż, powinna wiedzieć, co robi, przecież to ona była w związku. Dlaczego tak się stało, że wylądowałyśmy w łóżku? M. opowiadała mi, jak jest jej źle z K., jak ta ją pilnuje, strofuje, mówi, co ma robić, jak się ubierać i że chce to skończyć. Że w końcu znalazła kobietę życia i że to jestem właśnie ja.
Oprócz tego wszystkiego mówiła mi, że K. mówi o mnie, że jestem głupia, zła itp. I w ten o to sposób zraziłam się do K., a K. do mnie.
Już nie spotykałyśmy się w trójkę czasami, nie rozmawiałyśmy ze sobą. M. wyjechała na pewien czas na szkolenie, przez przypadek nawiązałam kontakt z K., nasze rozmowy przynajmniej na początku były tylko o M. Gadałyśmy o niej bez przerwy. I wyjaśniałyśmy sobie pewne sprawy. Po wysłuchaniu wszystkiego moje emocje w stosunku do M. spadły poniżej zera. Zamiast miłości, oddania i wiary, poczułam niechęć, zdradę i fałsz.
Okazało się, że M. nas nawzajem oszukiwała, czyli mnie i K. Mówiła same kłamstwa, a ze mną wcale nie zamierzała być, tylko wykorzystała zarówno emocjonalnie jak i materialnie. Miała wszystko, o czym zamarzyła. K. po kilkunastu rozmowach ze mną i nie tylko, bo nagle kilka znajomych jej zaczęło mówić, że właśnie ta jej M. nie jest taka święta i ja nie jestem pierwsza w czasie ich całego związku.
K. zerwała z M., a M. zaczęła mnie oczerniać, gdzie tylko się dało, w pracy u mnie, w rodzinie, wśród znajomych – i tu miała pecha, wszyscy jak jeden mąż stanęli po mojej stronie.
A K. ma się teraz lepiej, tzn. nie mówię, że ją to nic nie kosztowało, ale otrząsnęła się z tego. Teraz spotykamy się sporadycznie z K., raz na jakiś czas, a M. no, cóż, znikła z horyzontu. I dobrze się stało.
Przez takie zdarzenie nauczyłam się jednego – nie ufaj. A jak tu w związku nie ufać. Nie znam odpowiedzi, ufam na swój sposób.
I jeszcze jedno, mimo tego, że byłam wtedy samotna, to nie będę się już więcej pakować w czyjś związek. Nawet jak trafi mnie strzała Amora. Będę uciekać.
Data publikacji w portalu: 2006-12-14
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020