OPOWIADANIE

Avrilka
Dla K. - mojej największej niespełnionej miłości

Poznałam Cię jakieś 3 lata temu, w szkole. Po rozpoczęciu roku powiedziano nam, że będziemy mieli nowego nauczyciela angielskiego. Nie mogłam sie doczekać, by zobaczyć, kto to taki.
W końcu nadszedł ten dzień. Rozległ sie dzwonek i zobaczyłam na swojej drodze szczupłą blondynkę o nietypowej urodzie - jasne, błękitne oczy, cera lśniąca i po prostu cudowna.
Zrobiłaś na mnie duże wrażenie tego pierwszego dnia, jednak o niczym wiecej nie myślałam.
Czas biegł, w końcu zaczęła sie zima. Słabo sie jeszcze znałyśmy, ty na lekcji ignorowałaś mnie, nie wiedziałaś jeszcze wtedy, jak bardzo potrafię się poświęcić dla mojego ukochanego języka, jakim jest oczywiście angielski. W końcu pewnego dnia zauważyłaś moje zdolności. Wtedy wszystko się zmieniło. Częściej ze mną rozmawiałaś, chwaliłaś (och...jak ja to kochałam !).
I ten jeden dzień, twoje jedno spojrzenie wtedy zmieniło nasze stosunki na zawsze. Do końca życia nie zapomnę tej chwili, tak krótkiej, a trwajacej wiecznosć dla mnie, gdy spojrzałaś tak inaczej, zatrzymałaś swój wzrok na moich błękitno-zielonych oczach. Oddałabym wszystko, by dowiedzieć się, co wtedy pomyślałaś.
Tamtego dnia zawróciłaś mi w głowie, mój świat obrócił się o 180 stopni, za co do końca życia będę Ci wdzięczna. Nie potrafiłam już patrzeć na Ciebie jak na zwykłego nauczyciela, z każdym dniem stawałaś się dla mnie kimś wyjątkowym. Czułam, że powoli sie w Tobie zakochuję! Kasiu, ja się w Tobie zakochałam! Tak bardzo chciałam Ci to wyznać, ta myśl była ze mną kazdego dnia. Jednak bałam się odrzucenia, wstydu i nie potrafiłam niczego zrobić.
Zauważyłam, że ty też mi się przyglądasz, czy to na korytarzu, czy to na lekcjach, JA byłam obiektem Twoich cudownych spojrzeń. Zmieniłaś nawet styl ubierania się, widziałam, jak próbowałaś upodobnić sie do mnie. Czy to były znaki, że też Ci na mnie zależy? Czy po prostu zafascynowała Cię moja osobowość, wygląd? Nie wiem czy kiedykolwiek się tego dowiem. W końcu nadeszła wiosna, chciałam cos w sobie zmienić. Dziś wiem, że był to najgłupszy błąd w moim życiu. Nie spodobała Ci się moja zmiana, nawet nie wiesz, ile wycierpiałam przez to wszystko, ile mnie kosztowało spojrzenie Ci w oczy, czułam się jak nikt. Ty przestawałaś powoli być taka słodka, nie rozmawiałaś już ze mną jak poprzednio. Czułam, że to sie kończy. Ale jakoś dałam sobie radę, choć było trudno momentami. I tak czułam, że stajesz mi się coraz bardziej obca.
Próbowałam o Tobie zapomnieć, próbując zakochać sie w kims innym. Ale to i tak nie pomogło, Kasiu, zrozum, że ja nie potrafię żyć bez Ciebie!! Zdałam sobie z tego sprawę już dawno temu. Bardzo chciałabym, abyś mnie pokochała, zależy mi na Tobie jak na nikim innym. Mój czas w szkole się kończy, wkrótce odejdę, wiem, że już nigdy Cię nie spotkam, nie zobaczę, już nigdy nie spojrzę w Twoje cudowne oczy, nie przejdę obok Ciebie, dotykając Twego ramienia.
Całe to zdarzenie nauczyło mnie, że jeśli na czymś Ci zależy, to po prostu łap chwilę, nie czekaj i nie patrz na to, co powiedzą inni.
Gdybym mogła cofnąć czas... wszystko potoczyłoby się inaczej.
Dziekuję Ci za to, że pojawiłaś się w moim życiu, za to, że je ubarwiłaś, że wniosłaś do niego tyle słońca. Mam nadzieję, że ułożysz sobie życie z kimś, na kogo zasługujesz.
Kocham Cię i nigdy Ciebie nie zapomnę.
Żegnaj.
Data publikacji w portalu: 2007-02-05
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020