SŁOWA - KLUCZE

mentalite22
Kocham Cię. Ile jeszcze jeszcze słów wypłynie, ile minie, zanim to usłyszysz. Zdania banalne, konwersacje intelektualne, zwroty nad wyraz dowcipne, deszczowe, nocne, wirtualne... Mam tylko tyle – łatwość wyrażania, werbalizm niestłumiony, czasem „chciałabym” chowam za „ ha ha ”, innym razem metaforą staje się kubek herbaty, który czule obejmuję, zagarniam go delikatnie, z wyczuciem wiem, że mogę potłuc lub kroplę utracić.. Nieprzerwana poetyka dnia, pozwala mi sądzić, że i tak wszystko sprowadza się do ekspresji i na nic symbole, językowe maski..
Przez gardło obite o struny już na początku istnienia, wychyli się to „koham”... Jeszcze zagubione, niepewne przez samo „h” zbłądzone... Twór taki niejasny... Ale co robić, skoro na świat się pcha? Może nie zrozumiesz, gdy wymlaskane padnie przy obiedzie, może nocą, gdy ucho zapada w sen, może i tak obce się wyda lub zabrzmi bezdźwiękiem..

Kiedy już będzie tu między nami
Oczy… tylko mi nie patrz w oczy, proszę...
Czasem gotowe się poczuć ważnym…
Harem określeń założy, wszystko zechce nazwać..
Animizuje się, uczłowieczy, jak gdyby zawsze tu z nami było…
Musisz odwrócić, schylić głowę, maskę ignorancji założyć…


a gdybyś jednak chciała zobaczyć jak szuka Ciebie, niepokojąco zerka w źrenice, czeka na sygnał nadziei może - zatrzymaj je proszę długo, cierpliwie. Może oswoisz, może naprawisz. Do zdania dołączy, odnajdzie kontekst... i w ciszy usłyszysz „zostań proszę - nie chcę Cię na chwilę”...


Dla J.D - H.
Data publikacji w portalu: 2007-11-19
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA MENTALITE22

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

erotyka Fitness intymny kobiet
Ala44 Ja ćwiczę od dawna i Polecammm ... opinia dodana 2019-09-17 00:22:45
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019