O TOBIE ANDZI

zagubionaJa
Był wieczór, jeden z tych zimnych nijakich listopadowych wieczorów. Pamieta tę datę 19/11/2007r., w radio cicho "sunące" wiadomości, siedziała na łóżku z głowa opartą o ścianę, jakby czytając, jakby słuchając... tęskniła, tylko za czym? Przecież jest spełniona, przecież ma wszystko, co mieć powinna, żeby być szczęśliwa, na to wszystko latami pracowała. Zmęczona, mimo swoich 34 lat, zmęczona, chociaż kto wierzy w jej zmęczenie. Ciągle uśmiechnięta, wesoła dusza towarzystwa, w pracy szaleniec, dzięki któremu ludzie się uśmiechają i nagle... "zagubiona w morzu zdarzeń, niekochana i kochana, z wiarą i nadzieją dalej musisz iść, chwytaj w dłonie każdy czas i gnaj przed siebie..." to o niej, to dla niej. Nie myślała już dłużej, wiedziała, co zrobi. Wymyśliła to jeszcze we wrześniu, tylko brakło jej odwagi. On ułozona matka i żona, a zarazem szalona dziewczyna, ale... nie do końca potrafiła się przyznać, że nie jest szczęśliwa, czując się kochaną w niekochaniu. Dlaczego? Bo to chyba ona nie kochała tak, jak chciała.
To trwało 5 min, rejestracja, ogłoszenie. Później już tylko czekanie.. ono też nie trwało długo...
Napisała... Opowiesz mi o tym "ale" ?
Też je czuje, wisi gdzieś nade mną. Ech... pozdrawiam Ciebie cieplutko, A.
Później było ich więcej i więcej, każdy inny, cieplejszy i bliższy. Spotkały się. Zima tego roku była już bardzo ciepłą zimą, a rok 2008 miał być ich rokiem.
Kiedyś rano, po przyjściu do pracy, odpaleniu komputera, dostała sms... "sprawdź pocztę". Posłusznie zalogowała sie i zaczęła czytać. Raz, kolejny i kolejny. Nawet nie zauważyła koleżanki, która stojąc przed nią, zapytała, dlaczego płacze????!!!!
Pomyślała: "przecież ja mam jedno życie, nie przewidziałam tego." Co przeczytała???
"...i naprawdę czuję, że mogłabym Ci się bezgranicznie oddać... siebie, swoje zycie... nie przypuszczałam, że mogę czuć coś takiego, nie przypuszczałam,
że to jest możliwe... czy takie uczucia połączone z wielką miłością i ciągłym zakochiwaniem się skałaniają ludzi do tego, że chcą tworzyć dom i żyć razem na dobre i na złe, i chcą wychowywać razem potomstwo? Obiecaj mi, że nauczysz nasze dziecko swojej wrażliwości i umiejętności czerpania radości z każdej chwili...
Kocham Cię, Kochanie, całkowicie, bezgranicznie, jesteś moją Miłością, stałaś się najważniejszą częścią mojego życia... śpij spokojnie, a może już raczej miłego dnia.
Twoja zakochana po końcowki włosów Andzi."
Tak, od jakiegoś czasu miała już dwa życia, kochała i była kochana, i to wszystko, co napisała jej Andzi, było miedzy nimi.
Co dzieje się dziś? Ona siedzi przy komputerze o zmroku, pisze opowiadanie, bo czuje potrzebę wykrzyczenia światu o tym, jak bardzo kocha tę swoją Andzi każdego dnia, o każdej godzinie. O tym, jak wiele ta dziewczyna wniosła do jej życia. Tęskni za nią, gdy ta pracuje, bedzie tęskniła, gdy Andzi wyjedzie na urlop. Czym jest ta historia? Kolejną o miłości. Pomyślała... chce iść z nią po piasku na boso i patrzeć na morze, zasnąć, słysząc jego szum, pieszczotę wiatru na twarzy, Pomyślała... niedługo będziemy razem zbierać kasztany.
Data publikacji w portalu: 2008-08-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

OPOWIADANIA ZAGUBIONAJA

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020