O ŚREDNIEJ KRÓTKA BAJECZKA

Astris
dla P.

- Nie powiedziałabym, że jestem mała. Duża to chyba też zbyt wiele. Jestem średnia. Tak jak: może być, coś pomiędzy, połowa, nijak. Jestem po prostu średnia, średnia od kiedy pamiętam
Nigdy nie byłam czymś ani wielkim, ani małym. Jestem tylko po to, by łączyć te dwie skrajności. Moje istnienie nigdy nie było ściśle uzasadnione, bo po co uzasadniać coś, co jest średnie.
Jednak pewnego dnia Średnia zapragnęła być „wielka”.
- Jak to jest być „wielką”? Stajesz się tak po prostu i już tak jest chyba tylko ze średnimi – pomyślała.
Może gdybym urodziła się pierwsza... moja średniość zmalałaby choć trochę. Na pewno jest choć kilka takich, które urodziły się średnie i stały się wielkimi. Może to imię „Średnia” nie kojarzy się z czymś wielkim.
Pewnego dnia Średnia napotkała pewną wielką – przynajmniej tak jej się wydawało. Wielka kimś niezwykłym, była odważna, delikatna i silna jednocześnie. Miała wielu znajomych. Wszyscy ją lubili i akceptowali. Średnia bała się jednak, że gdy Wielka dowie się, że jest średnia, nie będzie chciała jej poznać. Postanowiła, że musi coś zmienić, więc udała się do Cioci Safony. Była wyjątkowo piękną i mądrą kobietą. Miała mnóstwo magicznych przedmiotów i zawsze wiedziała co robić. Dała jej łańcuch z kolorowych kwiatów, powiedziała, że zawsze, gdy będzie go nosić, będzie czuła się wielka. Nie wahając się ani chwili, Średnia włożyła talizman na szyję i pobiegła na spotkanie z Wielką, która zawsze ją onieśmielała. Tym razem było jednak inaczej. Mając przy sobie magiczny naszyjnik czuła dziwny spokój. Okazało się, że Wielka jest jeszcze wspanialsza niż myślała. W pewnej chwili pochyliła się nad Średnią i wyszeptała:
- Teraz Ty też jesteś wielka, bo pokochałaś swoją średniość.
Data publikacji w portalu: 2009-03-23
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

news Podpisz petycję: Liberalizacja ustawy antyaborcyjnej w Polsce
smaku Mieć zdrowe, własne dziecko w rodzinie własnej, to szczęście i jedyne marzenie małżeństw, oczywiste, bo dzięki temu mogą żyć, planować przyszłość, mają po co żyć. Życie bez dzieci jest... opinia dodana 2019-11-14 21:34:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019