CZEKANIE

vene
Nareszcie jesteś... Czekam i czekam, z niecierpliwości wydzieram kolejną kartkę z notatnika niespełnionych pragnień. Jestem tak zła na Ciebie, na siebie... Tak wiele słów ciśnie mi się na usta, tyle nigdy niewypowiedzianych słów. A Ty? Ty przychodzisz, siadasz obok i jak gdyby nigdy nic głaszczesz mnie po włosach... Zatapiam się w Tobie, w tej chwili, jak w pluszu. Znika wszystko co złe, znikają niedomówienia, spóźnienia i pretensje. Nie wiem, jak to robisz, nie wiem, skąd ta magia...Wstajesz i... wychodzisz. Krótko trwałam w moim własnym niebie. Jak co dzień, o tej samej porze budzisz mnie do rzeczywistości. A ja tak pragnę, tak bardzo chciałabym móc Cię zobaczyć rano, leżącą nadal obok mnie. Daj mi choć raz szansę, bym mogła Cię utulić, uszczęśliwić, a o świcie poczuć ciepłą dłoń, wplątaną w moje włosy. Chciałabym Ci to wszystko wykrzyczeć, ale krótka chwila z Tobą pozbawiła mnie wszelkiej ekspresji. Umarłam, niczym kochanka tonąca w morzu spełnienia. Umarłam ze szczęścia... I patrzę jak wstajesz, wychodzisz zamykasz drzwi i znikasz... Nawet nie wstaję, by zobaczyć, gdzie i po co zawsze się wykradasz. Spokojnie siedzę i zaczynam tęsknić. Tęsknię, samotnie siedząc za zamkniętymi drzwiami zielonego pokoju. Tęsknię mimo, iż wiem, że nie powrócisz do rana, przez cały jutrzejszy dzień też Cię nie będzie. Przyjdziesz wieczorem jak dziś, jak zawsze... Zastaniesz mnie skuloną, z długopisem w dłoni i zmiętą kartką papieru na podłodze. I wiem, że znów odejdziesz, mimo to pragnę spotkania. Nie mogę się doczekać tych kilku chwil, kilku małych radości, dzięki którym jutro następnego dnia znów wezmę długopis w dłoń.
Data publikacji w portalu: 2009-05-22
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020