MODLITWA

Aśka
Gdy się zbliżasz, mój wzrok więdnie. W lęku uciekam, by w Twych oczach nie utonąć... pragnę spojrzeń, pragnę słów, ale milknę w bliskości tętniących dłoni... Gdy odchodzisz wzrokiem doganiam Twój lęk, tulę go w swych ramionach, nie pozwalając ustom wypowiedzieć słów: "jestem na zawsze"... Moje koło ratunkowe to milczące usta, które dławią niewypowiedziane słowa... więc w milczeniu kreślę liczne apostrofy cichych modlitw wznoszonych do Twych ramion, które już nie tulą, do ust, które nie całują, do oczu, które spoglądają w inna stronę Świata, do dłoni, które w cieple wietrznych porywów życia koiły... W milczeniu patrzę na twarz uśmiechającą się w snach, odnajduję Cię w bliskości ramion, z radością wplatam się w scenografię ról udręczonych myśli i w Twych oczach tonę, w Twych ramionach zatracam się czując bezpieczną przystań, z której kolejny poranek wyrwie mnie do niemej codzienności, by w modlitwach powrócić do bliskości Twych ust i skomponować akord Twych oddechów oplatających mnie do snu..
Data publikacji w portalu: 2009-10-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

80kobiet Krystyna Janda
ama Przed Wajdą grała u Bardiniego w teatrze tv. Bardini zaangażował Jandę studentkę trzeciego roku szkoły teatralnej i w ciąży, do roli Maszy we wspaniałych, telewizyjnych Trzech siostrach... opinia dodana 2020-05-09 03:00:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020