NAJWIERNIEJSZA

ekscentryczka
Przyszła pewnego dnia, niespodziewanie , wieczorem, późną jesienią. Właśnie oglądała jakiś melodramat w TV, kiedy weszła cichutko, bezszelestnie i usiadła obok na kanapie. Była nieporadna, chwilami zagubiona. Taka zwyczajna, przeciętna niewyróżniająca się niczym szczególnym. Jednak jej obecność potrafiła ją poruszyć i intrygować. Zastanawiała się, dlaczego wybrała właśnie ją. Kobietę na tyle jeszcze młodą, że można byłoby jej zawrócić w głowie marzeniami o prawdziwej miłości i pięknie życia.
Nie była kłopotliwa, nie absorbowała jej swoją nieustanną obecnością. Często milczała. Wniosła do jej domu ciszę, spokój i refleksje. Stany emocjonalne, które kiedyś były dla niej zupełnie obce. Jej życie do tej pory było pasmem nieustającego miotania się pomiędzy namiętnościami a powolnym traceniem resztek złudzeń, jakie miała. Często zaskakiwała ją w najmniej oczekiwanych miejscach. Przychodziła niczym nieproszony gość i zostawała na coraz dłuższe chwile. Razem jadały posiłki, oglądały telewizje, sypiały ze sobą.
Kiedyś poszły do kina. Podczas seansu popłakała się, gdy na ekranie główna bohaterka umierała z miłości. Poczuła wtedy, że ją obejmuje czule, delikatnie. Wtedy pierwszy raz zrozumiała, iż jest jej bliska i zostanie z nią na dłużej, a może i na zawsze. Łzy płynęły jej jak groszki, kiedy rozczulała się na sobą i swoim losem. Wróciły do domu razem. Tamtej nocy jej ciało uległo, a serce krzyczało rozpaczliwie, że nie jest jeszcze gotowe na ten dziwny związek. A jednak następnego dnia ponownie razem zjadły śniadanie, zanim wyszła do pracy.
W pracy nie myślała o niej, nie zastanawiała się, co robi teraz i czy czeka na nią w domu cierpliwie i bez skargi. Jednak pewnego dnia zjawiła się w przerwie. Przyszła bez zapowiedzenia i jak miała w zwyczaju usiadła przy niej, nic nie mówiąc . Nie mogła się skoncentrować na swoich obowiązkach. Czuła jej oddech i ten wewnętrzny niepokój, jaki ją ogarniał, gdy za bardzo się do niej zbliżała przy ludziach. Wstydziła się jej, bała, że ktoś zauważy, co je łączy. Obawiała się, że zobaczą, jak żyje i poznają jej sekret a potem będę drwili i się śmiali z jej wyborów. Była przerażona. Pamięta, jak by to było kilka dni temu. Zwolniła się tamtego dnia z pracy. Biegła do domu, aby się schować, aby nikt nie widział, jak płacze po raz kolejny. Ona już tam była. Czekała na nią niezmienna, wierna kochanka i przyjaciółka. Rzuciła się na łóżko i zaniosła płaczem. Płakała długo i cierpiała całą sobą. Znosiła dzielnie jej rozpacz i żal codzienności. Pojęła wówczas, że są sobie przeznaczone, że nigdy jej nie opuści i zawsze będzie z nią.
Spędziły razem święta, potem sylwestra. Wyjechały na wakacje. Włóczyły się po górach. Jak anioł była z nią o każdej porze dnia i nocy. Już nie zostawiała jej nawet na chwilkę. Bywała z nią na okazjonalnych imprezach, chodziła na zakupy, do teatru. W nocy tuliła się do niej. Zaczęła do niej mówić, co czuje, czego się boi. Nawet uśmiechała się dyskretnie, gdy nikt nie widział.
Minęło wiele lat, a one stały się nierozłączne. Pokochała ją. Nigdy jej nie raniła i zawsze dzielnie znosiła chwile jej „upadku”, aby pomóc jej wstać i razem z nią iść przez życie. Zdobyła ją swoją cierpliwością, nieustannym odnajdywaniem jej w rozlicznych fałszywych rolach, w jakie się wcielała, aby przetrwać kolejne dni, miesiące, lata.
Teraz jest już posiwiałą kobietą z bagażem wspomnień o minionych czasach, kochankach, rodzinie, która odeszła zbyt wcześnie jak na jej ówczesne młode życie. Jej wzrok stał się zbyt słaby, żeby dojrzeć innego człowieka. Teraz przechodzi obojętnie obok nadziei i nie szuka już odpowiedzi, dlaczego JĄ właśnie wybrała. Nie dopatruje się powodów, być może kary, jaką dostała od losu. Już wie, że ma swoją partnerkę, która przyszła do niej pewnego jesiennego wieczoru i została jej jedyną, prawdziwą i najwierniejszą miłością.
Ma swoją SAMOTNOŚĆ.
Data publikacji w portalu: 2011-11-29
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020