OMDLENIE

Samanta
W jednym momencie zauważyła, że nie czuje nic. Jakby została pozbawiona możliwości odczuwania – wszystkiego. I tylko ta dziwna pustka... i tylko szaleńcze bicie serca... i tylko obraz, który zaczynał niknąć w pożerającej go ciemności.
Przestraszyła się tej ciemności. Chciała ją odgarnąć ręką, chciała ją jakoś zatrzymać, ale nie mogła podnieść ręki – zupełnie jakby jej nie miała. Nie czuła jej.
Ciemność zbliżała się do niej, pożerając świat dookoła. Weronika widziała jej bezdenną paszczę, która miała ją zaraz pochłonąć.
Chciała ostatkami sił uciec, uratować się, ale zauważyła, że nogi robią się miękkie i traci nad nimi panowanie. Jak zresztą – nad wszystkim.
I oto nadeszła. Ciemność pochłonęła bladą Weronikę. Przez chwilę wstrzymywała oddech, czekając na falę bólu – lecz nic takiego nie nadeszło. Wręcz przeciwnie – gdy oplotły ją macki ciemności, poczuła dziwne ciepło, rozchodzące się po całym ciele – i jeszcze dziwniejsze uczucie błogości. Zamknęła oczy i odchyliła (już bezwładną) głowę do tyłu. Wszelkie obawy rozpierzchły się tak cicho i bezszelestnie i przywiodły na swoje miejsce przyjemne uczucie senności.
Weronika już nie walczyła. Oddała się cała ciemności.
Nie poczuła nawet, gdy osunęła się na ziemię, ani tego, że gdyby nie refleks stojącej tuż obok Oli, uderzyłaby głową o kamienną posadzkę. I sen by się skończył.
Lecz spała dalej.
Ola odgarnęła czekoladowy kosmyk z twarzy Weroniki...
[...]


08.11.2010r.
Data publikacji w portalu: 2012-01-20
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne W rosie podniecenia
jagielko wow...dawno nie czytałam nic bardziej podniecającego...:)super! opinia dodana 2021-01-03 20:48:58
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Bo to jest w miłości najstraszniejsze - Mueller Nicole
Czytana na chwilę po rozstaniu boli... \r\nPiękna, sensualna powieść- zapiski miłości,która minęła.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021