EMPATIA

Marina
Wiesz jak to jest, kiedy się tęskni? Jak chciałabyś, aby wrócił ten czas z Nią? Wiesz, jak to jest?
Ja wiem, właśnie to czuję – uczucia żalu, bezradności, wydawać by się mogło, że to nudne teraz jest życie.
Nic się nie dzieje – życie, jestem z kimś, kogo kocham, ale nie tak i nie tak mocno, jak się powinno kochać.
Macie czasem tak, że idziecie do łóżka z obecną towarzyszką życia, a myślicie o tamtej – sprzed 10 lat?
Tak właśnie ja tak mam. Kobieta sprzed ponad 10 lat. Myślę o Niej bardzo często – codziennie. Myślę, jak dziś wygląda, bo nie udziela się na popularnych portalach, nie mogę jej podejrzeć. Myślę, co robi, z kim jest, czy też o mnie myśli, czy też wspomina mnie. Kiedyś się do Niej odezwałam, i zamiast dać Jej czas na odpowiedź, zachowałam się jak burak i mój charakterek odpowiedział Jej szybciej niż Ona mnie.
Jak się można domyślić od tamtej pory cisza. Jest mi wstyd, jestem wkurzona, rozgoryczona. Nie szukam kogoś, kto by mi Ją zastąpił.
Miałam po Niej kilka kobiet, żadna nie potrafiła dać mi to co Ona. Tak naprawdę do dnia dzisiejszego nie ma takiej osoby.
Nie robiła według niektórych nic specjalnego dla mnie – a ja myślałam, że to właśnie jest to. Dała mi podgląd w siebie samą, pokazała umiejętność empatii. Mówimy, że posiadamy ten dar empatii – a jak się później okazuje wcale nie – boimy się, co możemy zobaczyć w drugiej osobie i że będziemy musieli mu pomóc. My nie lubimy pomagać za darmo, zawsze coś chcemy w zamian. Nie mówcie, że wy jesteście inni. Nie jesteście. Zawsze liczymy, że coś na tym zyskamy, coś ugramy. Tacy jesteśmy.
Ona dla mnie była inna – nic ode mnie nie chciała. Za to ja chciałam za dużo. Chciałam Jej całej. Żeby nikogo przy niej nie było. Żeby była przy mnie. Skończyło się wszystko 10 lat temu. Od tamtej pory cierpię. Żałuję że jestem dupkiem i nie mogę się przemóc. Z drugiej strony Ona ma swoje życie i mimo swoich egoistycznych chęci nie powinnam nawet do Niej pisać.
Życie nie jest złe, to my robimy je nieznośne.
Data publikacji w portalu: 2014-01-06
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020