Opowiadanie

Miriviel
Usłyszała, jak ktoś kręci się pod jej drzwiami. Wyjrzała przez okno jednak nikogo nie zobaczyła. Zbliżyła się do drzwi. Złapała za klamkę i powoli je otworzyła. Przed nimi siedział wilk patrzący smutno w niebo. Gdy usłyszał jak drzwi się otwierają odwrócił łeb i wstał, podszedł bliżej i spojrzał w oczy dziewczyny. Ta się lekko uśmiechnęła, wyciągnęła dłoń i delikatnie go musnęła. Zbliżył się i wtulił w jej dłoń . Uśmiechnęła się mocniej i zamknęła na chwile oczy. Poczuła radość i powiedziała:
-Witaj mój przyjacielu. Tęskniłam i bałam się że nie wrócisz.
Spojrzał na nią delikatnym wzrokiem, trącając jej dłoń nosem wtulił się mocniej. Ona przytuliła go do siebie.
- Nie smuć się. Zawsze jesteś tu mile widziany. Lubię bardzo gdy się przytulamy.
Usiadł obok niej na schodach. Położył łeb na ramieniu. Delikatnie drapała go pod mordą, a on przymrużał oczy.
-Ufasz mi?- zapytała
Wilk wtulił się i lekko zawył
-Tak wiem wilki nie wracają gdy komuś nie ufają.
Położył mordę na jej nogach. Ona powoli drapała go za uszkiem. Rozciągał się i powoli przekręcał.
-Chyba to lubisz- zaśmiała się- Gdy Cie tak drapie zawsze rozwalasz się na plecach i domagasz się o więcej. Wyglądasz wtedy przesłodko wiesz?
Wilczek podgryzał druga dłoń i delikatnie ruszał ogonem.
Dziewczyna się chwile zamyśliła wilk wstał i trącił ją nosem w polik. Uśmiechnęła się do niego.
-Tak masz racje… Ech – wstała otworzyła drzwi- Zostaniesz dzisiaj popilnować moich snów ?
Wilk wbiegł do mieszkania rozejrzał się po nim. Wpadł do kuchni . Dziewczyna poszła za nim. Psotnie ją zaczepiał, a ona się śmiała. Nagle usiadł grzecznie i popatrzył na dziewczynę.
- No i co się tak patrzysz?- zapytała a on ruszył lekko głową.- No co chciałeś?- zawył lekko z pretensją w głosie- No nic nie mam dla Ciebie. Wybacz- Opuścił uszy- Cwaniaku Ty nie dam się kolejny raz złapać na tą sztuczkę - Zrobił maślane oczy i opuścił łepek patrząc w oczy dziewczyny- Ty żebraku!!! To już na mnie nie działa- jego oczy i wyraz na pysku stawały się coraz słodsze i dziewczyna nie mogła się oprzeć – jesteś zbyt słodki wiesz?- Dziewczyna wstała i sięgnęła do szafki. Wilczek radośnie pomachał ogonem oraz zawył. Wyjęła ciastka a on na nią skoczył- Ależ Ty jesteś niegrzeczny- uspokoił się i usiadł obserwując ją. Wyciągnęła dłoń z ciastkami a on delikatnie je z niej zabrał. Następnie odłożył na ziemi i polizał dziewczynę. Spojrzał jej w oczy jak by mówił „dziękuje”. Usiadła na podłodze i obserwowała jak je. Zamyśliła się… Gdy skończył jeść wsunął łeb tak że obejmowała go całą ręką. Przytuliła się mocno do niego. On również wtulił się i zamknął oczy.
-Wiesz co? Cieszę się że jesteś. To miłe gdy wracasz do mnie. Zawsze znajdzie się tu dla Ciebie miejsce i będą czekać łakocie. Ja już się o to postaram!- Przytuliła się do niego jeszcze mocniej a z jej oczu poleciały łzy. Siedzieli tak dłuższy czas. Wtulała się w niego i nic więcej już nie powiedziała. Wilk poczuł że dziewczyna zasnęła wsunął się pod nią i delikatnie ułożył na swym grzbiecie. Potem powoli podniósł się i poszedł w kierunku sypialni. Ułożył dziewczynę na łóżku i przykrył ją . Mruknęła coś przez sen i uśmiechnęła się. Popatrzył na nią a potem położył się obok by czuwać nad jej spokojnym snem…
Data publikacji w portalu: 2016-02-20
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »

Witaj, Zaloguj się

KONTAKT

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020