Lesbijki żyją w podziemiu

Świat hetero i świat homo to ciągle dwa różne światy - pisze "Dziennik Zachodni". Prawdziwa wolność panuje tylko w Internecie. Większość wybiera konspirację, kamuflaż, który potrzebny jest rodzicom, kolegom z pracy, otoczeniu przyzwyczajonemu do ślubu, dzieci, ściśle określonych ról męskich i żeńskich.
"Ruda", filar śląskiej Kampanii Przeciw Homofobii, to czterdziestolatka z wystrzępioną rudą czupryną. Przez całe lata tkwiła w heteroświecie. W pewnym momencie stwierdziła, że spędza życie na okłamywaniu siebie. Ś Nie było tak, że obudziłam się i powiedziałam: jestem lesbijką. To proces, to trwało latami Ś ocenia.

Statystycznie w każdym społeczeństwie 2 do 4% mężczyzn to homoseksualiści, a 1 na 25 kobiet jest lesbijką. Choć po raz pierwszy słowa "homoseksualizm" użyto w publikacjach prasowych 135 lat temu, nadal stanowi on zagadkę także medyczną. Na temat uwarunkowań homoupodobań powstało wiele teorii. Ostatnia i chyba najbliższa prawdy mówi o ustalaniu się orientacji seksualnej w życiu płodowym, co ma związek z dostarczaniem potomstwu testosteronu przez matkę. Gdy jest go zbyt wiele, dziewczynka staje się lesbijką, a gdy chłopiec otrzyma za mało - będzie gejem. Świat homo odetchnął z ulgą. Nie są winni swojej inności.

Większość gejów i lesbijek, badania mówią o 70%, ujawnia się najbliższym i przyjaciołom. Choć teraz w modzie jest mieć kolegę geja, a tolerancja wobec inności jest poprawna politycznie, tylko w nielicznych przypadkach akceptacja znajomych i rodziny jest autentyczna. Często lesbijki odsuwają się od rodziny, zanim rodzina odsunie się od nich. Szukają się wśród swoich. Zamykają w getcie.

Lesbijki, które chcą urodzić, decydują się na białe małżeństwa albo poszukują anonimowych dawców nasienia. Znów niezawodny Internet na stronie poświęconej lesmamom oferuje kontakty. - Znam takie pary, które są po drugim nieudanym zapłodnieniu in vitro - mówi Ruda.

Miłość w świecie homo to dla świata hetero chyba najtrudniejszy temat. Jeszcze trudniejszym jest seks. Wyobraźnią ludzi zawładnęły sceny z filmów porno, co z naszym seksem niewiele ma wspólnego - mówi Ruda i dodaje, że oba światy - homo i heteroseksualny - nie muszą sobie wchodzić w drogę. Trzeba w zgodzie współistnieć. - Kiedy to się stanie? Ano wtedy, gdy np. po ujawnieniu w pracy, że jestem lesbijką nie wyrzucą mnie na bruk - mówi. (PAP)
PAP
Data publikacji w portalu: 2005-01-02
Dziennik Zachodni
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

foka2005-01-16 16:54
no i ruda brawo:)za to co robisz.wlasnie mialam okazje niedawno pznac Ruda i bardzo sie z tego ciesze.mysle ze przyda sie wiecej takich kobiet jak Ruda:)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020