Zwierciadło: Wyłazi ze mnie baba

Co czuję, gdy się przebiorę? To mnie nie podnieca seksualnie. To nie jest erotyczne. To jest doznanie estetyczne. Mam 50 lat i pięcioro dzieci. Z synami relacje układają się świetnie, z córką jest gorzej. Zerwała ze mną kontakt. Ma dwoje swoich dzieci. Śmieję się, że jestem Telimena Transbabcia.

"To jest tak, że albo masz to w sobie, albo nie. U mnie to siedziało przez wiele lat. Zawsze ko­chałem gabinety kosmetyczne. Mogłem tam przesiadywać godzinami. Chodziłem na wszystkie męskie zabiegi. Ciągnęło mnie, by podejrzeć kobietki. Popatrzeć, jak to robią, jak to wygląda. Ta atmosfera: ściereczki, ręczniczki, dużo zapachów i kolorów. Wchodzi się i jest pięknie. Takie czarodziejskie miejsca. Mam dwie stałe kosmetyczki, ale od­wiedzam też nowe gabinety. Henna na brwi, henna na rzęsy. Uwielbiam to. Cenię takie kosmetyczki, które nie tylko zrobią mi zabieg na twarz, ale i pogadają. Przyjemnie jest, jak ktoś cię akceptuje."

[...]

"Zacząłem przebierać się za kobietę w domu, w ukryciu. Stawałem przed lustrem i oglądałem się. Kiedyś nakrył mnie 17-letni syn. Żona poszła do pracy, dzieci do szkoły, więc zro­biłem sobie sesję w ubraniach żony, użyłem jej kosmetyków i chodzę tak po domu... a tu nagle wraca syn ze szkoły... Powie­dział matce. Wtedy się jej przyznałem."

[...]

"Rok temu żona zażądała rozwodu. Zapytałem: - A z jakie­go powodu? Bo mi się damskie ciuchy podobają? Mogę o tym w sądzie opowiedzieć.

Żona do sądu nie poszła... Chciałem nawet, żeby poszła, bo może znalazłby się tam jakiś psycholog, który by z nią poroz­mawiał, sprawa by się wyjaśniła."

[...]

"Co czuję, gdy się przebiorę? To mnie nie podnieca seksu­alnie. To nie jest erotyczne. To jest doznanie estetyczne. Kręci mnie uczucie, że jestem kobietą. Niesamowita jest ta różnica. Raz jesteś facetem, a raz kobietą. Mogę być tam i z powrotem. To jest świetne."

[...]

"Nie mam przyjaciół facetów. Nie lubię barów, gdzie siedzą faceci z piwem. Nigdy nie przyjaźniłem się z mężczyznami, za­wsze miałem koleżanki. One wiedzą o Telimenie. Jedna z nich pomogła chyba mojej żonie zrozumieć te moje przebieranki.

Wie o tym także najbliższa rodzina i krewni. Kiedy szedłem do telewizji, bali się oczywiście, żebym nie naruszył wizerunku rodziny. Odetchnęli z ulgą, kiedy wystąpiłem pod zmienionym imieniem i nie powiedziałem o nich nic złego. Poszedłem do telewizji, żeby zrozumieli, że nie jestem zboczeńcem. Poza tym lubię takie telewizyjne show. Lubię być przebrany przed kamerami. Chciałbym zagrać kiedyś kobietę, np. w teatrze. Po przygodzie z telewizją nie rozmawialiśmy o tym w domu. To jest cały czas tabu. Dzieci nie pytają. Kiedy przychodzą do mnie czasem na komputer, proszę je: - Tylko mi tych moich zdjęć nie oglądać! Ale nie ukrywam się z tym jakoś specjalnie. Z synami mam świetną relację, z córką jest gorzej. Zerwała ze mną kon­takt. Ma już dwoje swoich dzieci. Jestem już dziadkiem. Śmieję się, że jestem Telimena Transbabcia.

Jako jedyny z rodziny od razu zaakceptował mnie mój brat, który mieszka w Paryżu. Jest artystą po Akademii Sztuk Pięknych, może dlatego? Pokazałem mu swoje zdjęcia, czy­tał stronę o crossdressingu. Powiedział mi: - Nie przejmuj się, co oni w tym twoim małym mieście na prowincji wiedzą o świecie... "


Cały artykuł można przeczytać w "Zwierciadle" nr 1/2009
Japi
Data publikacji w portalu: 2009-01-03
Anna Kamińska "Zwierciadło" nr 1/2009
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

anka zet2009-01-06 08:41
Super! Telimeno, pozdrawiam Cię. Pięknie mi się z Tobą tańczyło na Trans Party!


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

tv Car Astor (fka SEE) - Potions
Lucky_Thirteen Świetne <3 opinia dodana 2020-05-31 07:17:55
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020