Wiara i Tęcza: fizyczna miłość homoseksualna pochodzi od Boga

- Gdyby tylko papież i reszta duchowieństwa otworzyli się na to, iż miłość homoseksualna, również fizyczna, pochodzi od Boga - pisze z nadzieją Wiara i Tęcza, skupiająca gejów i lesbijki będących chrześcijanami. - Mogą sobie pomarzyć. Ale nic się nie zmieni - kontruje Tomasz Terlikowski.
Papież Franciszek
Papież Franciszek
Wielkie zainteresowanie i jednocześnie spór powstały po słowach papieża Franciszka nt. osób homoseksualnych. Na pokładzie samolotu, którym papież wracał z Brazylii (gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży), otwarcie odpowiadał na wszystkie pytania dziennikarzy.

Głowa Kościoła Katolickiego stwierdziła wtedy, że geje i lesbijki nie powinni być osądzani. Jak podkreślał papież, "nie możemy ich marginalizować". Dodał też - wskazując na zapisy Katechizmu KK - że orientacja homoseksualna nie stanowi grzechu, są nim dopiero czyny o takim charakterze.

- Problemem nie jest taka orientacja sama w sobie, musimy być sobie braćmi. Problemem jest wywieranie nacisku za pomocą tej orientacji, lobby chciwych ludzi, lobby polityczne i masońskie, tak wiele różnych lobby - dodawał Franciszek. Szeroko cytowane też były te jego słowa, które padły w kontekście wyświęcenia gejów: "Jeśli ktoś jest homoseksualistą, szuka Boga i ma dobrą wolę, to kim jestem, aby go oceniać?".

Te słowa wywołały falę komentarzy. Także, entuzjastycznych, ze strony środowisk homoseksualnych.

Na profilu polskiej organizacji Wiara i Tęcza, która zrzesza gejów i lesbijki, które są osobami wierzącymi, można przeczytać, że "Franciszek wykazuje się po raz kolejny ogromną odwagą i daje świadectwo prawdzie".

- Mamy nadzieję, iż jest to pierwszy krok, aby doprowadzić do tąpnięcia tamy odgradzającej wielu ludzi od Kościoła, zwłaszcza katolickiego. Gdyby tylko papież i reszta duchowieństwa otworzyli się na to, iż miłość homoseksualna, również fizyczna, pochodzi od Boga i jest wykorzystaniem jego daru - stwierdza WiT.

Takie oczekiwania studzi Tomasz Terlikowski, szef Frondy.pl. - Państwo z organizacji Wiara i Tęcza mogą sobie pomarzyć. Ale nic się nie zmieni - mówi Onetowi. Podkreśla też, że „papież nie ma władzy nad doktryną, Pismem Świętym i Tradycją”.

Co więc w istocie powiedział papież? - Przypomniał, że osobom homoseksualnym należy się szacunek. W żadnym razie nie oznacza to, że zmienia się stanowisko Kościoła wobec takich osób, bo to jest niemożliwe. Seks homoseksualny mężczyzny z mężczyzną i kobiety z kobietą jest w oczach Pana obrzydliwością, jest grzechem ciężkim - podkreśla Terlikowski.

Zauważa jednocześnie, iż Franciszek jasno powiedział, że odpowiedzi należy szukać w Katechizmie Kościoła Katolickiego, który nie pozostawia żadnych wątpliwości: akty homoseksualne są grzechem.

Źródło zamieszania wokół wypowiedzi papieża szef Frondy widzi w mediach.

- Media dokonały manipulacji słów papieża, sugerując, że pojawiła się jakaś nowość - ocenia Terlikowski. I wyjaśnia, że media zaczęły przypisywać papieżowi słowa o szacunku i nieocenianiu homoseksualistów, a pomijały te, w których precyzował, że chodzi mu o gejów i lesbijki "szukających Boga".

- Nie ma żadnego zmiękczenia stanowiska Kościoła Katolickiego. Gdyby papież chciał to zrobić, to wydałby np. dokument o możliwości wyświecaniu osób o orientacji homoseksualnej, a nie mówił o tym podczas konferencji na pokładzie samolotu - konkluduje publicysta.
Onet.pl
Data publikacji w portalu: 2013-08-05
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

erotyka Fitness intymny kobiet
wiktoria19 Polecam fajną stronkę gdzie można zobaczyć filmy jeszcze przed premiera: filmowyhit.pl opinia dodana 2020-03-30 22:35:09
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020