On, ona i on – biseksualizm

„Chętnie poznam dziewczynę/kobietę biseks... Witam, od jakiegoś czasu czuję niesamowity pociąg seksualny do kobiet - chętnie spotkałabym się z dziewczyną/kobietą biseksualną, nie wstydzę się napisać o swoich pragnieniach...”
Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci /©123RF/PICSEL
Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci /©123RF/PICSEL
Takich ogłoszeń na forach internetowych można spotkać coraz więcej. Biseksualizm jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Jest to rodzaj orientacji seksualnej, to inaczej odczuwanie pociągu płciowego a także psychicznego do obu płci.
Kochana żono - mam chłopaka...

Ania i Tomek uznawani byli za udane małżeństwo od 15 lat. Owszem zdarzały się w trakcie ich wspólnego życia kryzysy małżeńskie, ale zawsze pokonanie ich wzmacniało ich uczucia. Kiedy pewnego dnia Ania usłyszała te słowa z usta męża - jej świat runął. Poczuła się urażona, gorsza, nieatrakcyjna.

Najbardziej jednak zabolało ją to, że jej mąż zdradził ją z mężczyzną. Pomimo zapewnień Tomka o ciągłej miłości do żony, ich małżeństwo nie przetrwało. Tomek czuł jedynie pociąg fizyczny do swojego partnera, więź seksualną i emocjonalną odczuwał wyłącznie do swojej żony. Jednak to nie wystarczyło, Ania takiego układu nie była w stanie tolerować.
Trójkącik?

Zdarzają się jednak pary, które w ten sposób funkcjonują. W prasie, internecie pojawiają się coraz częściej ogłoszenia dotyczące wspólnego seksu osób o orientacji biseksualnej. Poszukiwane są wręcz pary, małżeństwa.

Najczęściej są to mało zobowiązujące spotkania, mające na celu sprawienie głównie fizycznej przyjemności. Ale są też osoby traktujące swój biseksualizm poważnie, będących na stałe w związku hetero- , poszukujące także kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci.
Biseksualizm - odpowiedź na nudę w łóżku?

Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci, dla innych biseksualne są już pocałunki dwóch kobiet, będących w związku z mężczyzną.

Może okazać się też pogłębianie doświadczeń erotycznych par, które już są ze sobą przez długi okres i chcą odkryć "coś nowego" w seksie. Nie zawsze jednak osoby uprawiające seks w trójkącie doprowadzają do kontaktów seksualnych partnerów tej samej płci.

Tutaj też pojawia się granica między bi - a hetero. Sam biseksualizm posiada ogólnie szerokie spektrum - od związków hetero różni się natomiast tym, iż postrzega atrakcyjność innych osób bez względu na ich płeć.
Bi nie znaczy homo!

Osoby homoseksualne dosyć często wypowiadają się wrogo wobec osób biseksualnych. Uważając tę orientację za zdradę osób przebywających na stałe w związku z partnerem tej samej płci. W ogłoszeniach na forach homo, bardzo często można spotkać się z komentarzami typu "nie dla bi", "bez krętactw! uwaga na biseks!"
Nowy trend Fleksiseksualizm?

To nowe pojęcie wprowadziła brytyjska prasa bulwarowa. Pisząc o początku nowego ruchu, o nowej filozofii. Tłumaczą, że fleksiseksualizm to inaczej pociąg do konkretnej osoby, nie do płci.

Człowiek poszukujący miłości, powinien wyzbyć się konkretnych ram, utartych schematów, nie poszukiwać uczucia u boku mężczyzny lub kobiety, a konkretnej osoby z którą byłby szczęśliwy. Czyż nie brzmi to podobnie jak definicja biseksualizmu, ubrana tylko w inne, bardziej wzniosłe słowa? Ocena należy do was.
interia.pl
Data publikacji w portalu: 2013-11-15
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 5 /głosów: 2
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

OnaLess2014-03-13 09:31
Biseksualizm to nie orientacja. To poprostu NIEZDECYDOWANIE..

mwmwmw2014-03-13 19:58
biseksualizm nie jest orientacją seksualną; jest rozszczepieniem jednej z dwóchrn

mwmwmw2014-03-13 20:02
rodzajów orientacji- homoseksualnej lub heteroseksualnejrn

mwmwmw2014-03-13 20:04
zależnie od dominującej preferencji seksualnej biseksualisty

mwmwmw2014-03-14 06:26
Biseksualność to zaburzona homoseksualność lub zaburzona heteroseksualność

boga2014-03-14 17:49
miłość nie wybiera...i nie ma dla niej znaczenia płeć...

mwmwmw2014-03-14 19:05
Dla miłości nie ma znaczenia płeć, ale w orientacji seksualnej tak

nighty2014-03-29 20:52
Oczywiście, że to jest osobna orientacja PSYCHOseksualna. rnA osoby dyskryminujące biseksualistki/ów powinny się mocno zastanowić, bo powtarzają te same schematy dyskryminacyjne, na które narzekają gdy dotykają ich osobiście.rnrnPs. Sam artykuł jest napisany tak nieskładnie, że nawet stażysty/stażystki bym o niego nie posądziła...

Ghost2014-04-01 10:24
Biseksualizm to wolność -rnmiłość do człowieka (płeć? wtf?:P )rnrn

eminem98x2014-08-29 11:10
To smutne , że większość osób nie rozumie tej orientacji :( rnTo jest po prostu bezwzględna miłość bez ograniczeń .

szczur2014-09-06 17:50
Bezezgledna milosc z niezdecydowaniem :PrnOstatnio wynalazlam termin panseksualizm i juz zupelnie sie zalamalam.Na czele tego uroczego duetu(pan i bi) stoi oczywiscie aseksualizm. Szkoda ze A_A juz sie nie udziela, ciekawa jestem jakie piekne strofy by wymyslila na ten temat.

Azaya2015-09-10 14:25
Ja jestem biseksualna. W gimnazjum czy liceum myślałam, że to typowa fanaberia wieku dorastania, że dorosnę i będę hetero.rnAle obecnie mam 21 lat "i poznałam, co to seks" z facetem. Nie kręci mnie to. Mężczyzn pożądam psychicznie, mogę coś do nich czuć. Ale fizycznie? Ich ciała w najlepszym wypadku nie powodują u mnie żadnych emocji, w najgorszym - brzydzą. Co innego kobiety, do których po prostu czuję "fizyczność".

jabuszko482015-10-28 17:44
Ten cały biseksualizm to jest chore. Bo jak można kochać żonę, a sex uprawiać z facetem. Toć to obrzydliwe. Podobnie i w drugą stronę, to tak jak by zdradzać ukochaną osobę. Nie umię tego zrozumieć.

agna27  agna275@wp.pl2015-10-29 21:52
Skrajne komentarze. Wszystko jest tylko białe albo tylko czarne. A gdzie kolory w życiu?rnCo do "rodzajów" orientacji seksualnej to polecam koleżankom ustalenia pana Kinseya. Może komuś coś się w głowie rozjaśni. rnZdrady nie popieram bo to jest brak uczuć i szacunku dla drugiej osoby. Jeśli dwie strony na coś się zgadzają to dlaczego nie?rnCo do biseksualizmu to istnieje i po trosze dotyczy każdej i każdego z nas.

Szpinak132015-11-11 17:39
Nie rozumiem, czemu lesbijki są tak wrogo nastawione do osób bi... To po prostu nie patrzenie na płeć, kochanie osoby, a nie płci.rnA zdrady to już kompletnie inny temat. I nie ma nic wspólnego z biseksualizmem.

katarzyna24642016-04-22 18:06
Ciekawe określenie: biseksualizm postrzega atrakcyjność innych osób, bez wzgledu na ich płeć. Byłaby to więc orientacja wykraczającą poza dualny schemat albo albo.Zastanawiające, ze często biseksualizm charakteryzuje artystów, osoby twórcze i wrażliwe.Zastanawiające jest również krytyczne, czy wręcz nie tolerancyjne podejście do bi ze strony zarówno hetero, jak i homoseksualistów.I wreszcie sprowadzanie wszystkiego do seksualnej komponenty orientacji jest-moim zdaniem redukowaniem subtelnej sfery ludzkich uczuć do ich wymiaru seksualnego.Erotyzm jest czymś więcej niż seksualność.

Dreadlof2016-04-27 15:57
Niezdecydowanie? To tak jakbys miała ochotę na owoc i wchodzisz do sklepu. Bez znaczenia czy zjesz banany czy gruszki. Jedno i drugie tak samo usatysfakcjonuje Twoje pragnienia. Nie kocham CIAŁA kocham CIEBIE w ciele.

maguska282016-07-04 16:29
Nie jest łatwe życie biseksualnej osoby,borykają się z większymi problemami niż nam się wydaje,zawsze są jedną nogą w jedną stronę a drugą w kolejną i nie jest to sprawa braku zdecydowania.Może kłopot w świecie taki,że ciągle mamy poczucie bycia parą a nie we troje.

katarzyna24642016-09-23 16:23
A troje ma wielką wartość. Odkrylam to po przeczytaniu książki Sergea Chaumiera do której przeczytania gorąco was zachecam.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

zoo
  NAPISZ DO NAS  

Napisałaś felieton? Czegoś brakuje w naszym przeglądzie prasy?
Masz ciekawy cytat? Zauważyłaś błędy na stronie? - Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017