Fade - profil

Prawda - życie samo w sobie sensu nie ma - ale to nie oznacza, że masz się położyć w trumnie i czekać na wizytę kostuchy! Do diabła, dziewczyno, zacznij żyć!

Ostatnio na blogu: NIHILISTKA

Łup! Dwumetrowy posąg runął na brukowany plac z łoskotem. Wokół wzbiła się chmura pyłu. Kamienna głowa odskoczyła od korpusu i pomknęła w głąb dziedzińca miażdżąc dwóch maruderów, którzy nie zdążyli w porę uskoczyć.
Rozwrzeszczany tłum nie zwrócił uwagi na tragedię, tylko rzucił grube liny i wzniósł tryumfalny okrzyk. Kiedy na cokół wskoczył mężczyzna, błysnęły szable. Gdzieś z tyłu wystrzelił pistolet skałkowy.
- Bracia – zawył brodacz. Zakrwawionymi łachmanami szarpnął wiatr. – Bracia – powtórzył, by uspokoić tłum. – Najmilsi moi bracia – podniecenie zamarło, wisiało w powietrzu niczym ostrze gilotyny. – Oto kres tyranii – wsparł stopę o resztki posągu. – Oto zgliszcza naszej niewoli! Nadchodzi czas sprawiedliwości, równości i braterstwa! Czas ludzi prawdziwie silnych! Nasz czas. Nasze rządy. Utnijmy głowę tyranowi…
- Tyranowi? – mruknęła do siebie kobieta w ciemnym płaszczu i poprawiła karmazynowy szal na twarzy. Uśmiechnęła się cynicznie. – Głowę. Anarchiści. Dawno nie widziałam tyle bałaganu.
Wychyliła się bardziej zza węgła. Plac zaściełały trupy żołnierzy gwardii cesarskiej i buntowników. Drugich było trzy razy więcej. Pokręciła głową z politowaniem.
- Egoista…Sprawiedliwość? Równość? Braterstwo? Puste definicje. Kolejny polityk, który pod pozorami altruistycznego idealizmu skrywa swoje prawdziwe oblicze.
Kobieta westchnęła ciężko. Gdzieś już widziała podobną sytuację. Tyran, rewolucjoniści, których przywódca wkrótce stanie się nowym despotą. Tylko po to, żeby następni mogli go obalić. I od nowa. Beznadziejne błędne koło śmierci.
Zamigotały pochodnie, świsnęły szable, kule z pistoletów skałkowych odrapały piękny fronton pałacu i tłuszcza rzuciła się do drzwi.
Jeszcze nim wszyscy weszli do środka, plac odbił echo najpierw krzyków w szamotaninie, potem ranionych ludzi.
Kobieta wsparła się o kolumnę po drugiej stronie placu i spokojnie obserwowała, jak szał popycha zapaleńców do brutalnego mordu. Oto w kaki sposób człowiek stawał się bestią. A mawiali, że daleko nam do dzikich zwierząt. Parsknęła śmiechem. Jesteśmy gorsi od zwierząt.
 KOMENTARZE (1) 
OnaSama3X lubię to! ;)
2017-03-28 03:33

O Tobie:

Wiecznie poszukująca odpowiedzi na trudne pytania marzycielka. Zamknięta we własnym świecie, do którego przebić się potrafi niewielu ludzi. Chętnie dyskutuje i słucha poglądów innych, ale potrafi też doprowadzić do szału swoim oślim uporem. Cóż...każdy ma jakieś wady. Milczek, ale potrafi rozmawiać na interesujące tematy. rnNie znosi "gadek o pogodzie". Chociaż czasami bywają miłą odmianą 😉
Czym się zajmujesz,
hobby, czas wolny:
Pytania, pytania i jeszcze raz pytania. Dużo czytam, w wolnych chwilach piszę opowiadania albo pracuję nad kolejną powieścią i ciągle próbuję zrozumieć ten cały bałagan zwany potocznie rzeczywistością. A poza tym trenuję żonglerkę, pen spinning, gram w gry komputerowe.
Muzyka, kino, ksiązki,
do których wracasz:
Twórczość Adriana von Zieglera, prace Nietzschego i Schopenhauera, "Gra o tron" Georga R.R. Martina, "Ja, inkwizytor" Jacka Piekary. Wszystko, co niesie za sobą jakiś głębszy przekaz.
Nałogi: Niegroźne...chociaż, jak czytasz/myślisz pół nocy...taka chyba już natura filozofa ;)
A poza tym...: Cenię sobie równowagę i spokój, choć czasem przydałaby się odrobina szaleństwa. Walczę ze strachem przed sobą i ludźmi. Często grywam w Wiedźmina 3, Dragon Age, Risena.

Ty w portalu

Jesteś tu bo...? Chcę się wreszcie wyrwać ze swojej matni, poznać kogoś, zaprzyjaźnić się. Może kiedyś zakochać. 😊 Jeżeli masz ochotę - napisz lidali@o2.pl rnPS. Nie zawsze brzmię jak pesymistka 😉. Jak już wpadam w rytm optymizmu mało co potrafi zepsuć mi humor.
Można Cię spotkać: blogi forum ogłoszenia

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
chocoladee2017-03-13 00:32
nie ma za co :P
fullofempathy2017-03-09 21:08
dziekuje :)

Witaj, Zaloguj się

zoo

Fade w portalu

KONTAKT DO FADE

Imię:Lidia
E-mail: emaillidali@o2.pl 
GG: Status GG62179615 

METRYCZKA

Kraj:Polska
Województwo:podlaskie
Miasto:Białystok / Kraków
Płeć: kobieta
Urodziny:1997-08-15
Imieniny:00-00
W portalu od:2017-02-24 21:59:21
Aktualizacja: 2017-03-17 20:13

Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017