Slvio_Hexia - profil

"W każdej ludzkiej istocie zachodzi chwiejność między jedną płcią a drugą i często tylko strój pozwala zachować pozór męski lub niewieści, a pod spodem kryje się coś wręcz przeciwnego niż na wierzchu" ~ Virginia Woolf
Ostatnio na blogu: „Nie możesz”

Kiedy byłam mała, dziadek powiedział mi, że źle wsiadam na rower i nie mogę tak dłużej robić. Siadałam na siodełku a dopiero wtedy zaczynałam pedałować i ruszałam do przodu, natomiast mój dziadek stawał na pedale i kiedy rower już jechał, on przerzucał nogę nad ramą i siadał będąc już rozpędzonym. Efekt był taki sam - oboje jechaliśmy na rowerze. Z jakiegoś jednak powodu mój sposób wykonywania tej czynności był zły. Więc, jak przystało na kilkulatkę, śmiertelnie obraziłam się na mojego dziadka.

Kiedy byłam w liceum zaczęłam mieć duże problemy z matematyką. Umiem myśleć za pomocą słów, kolorów i obrazów, ale nie liczb. Cholernie się starałam zrozumieć z tego cokolwiek i w końcu wyniki niektórych zadań zaczęły być poprawne. Moja nauczycielka spojrzała na policzone przeze mnie nadanie i powiedziała, że chociaż wynik jest dobry to zadanie jest wykonane źle, bo nie mogę używać innych metod, niż te pokazane w podręczniku. Oba wyniki były identyczne, ale mój sposób dochodzenia do niego był zły. Więc nie mogłam już patrzeć na moją nauczycielkę matematyki.

Kiedy zaczęłam spotykać się z chłopakiem, któremu przyznałam się do biseksualizmu, powiedział, że nie mogę się tak definiować, bo jestem w związku z mężczyzną, więc w tej chwili jestem heteroseksualna. Chciałabym powiedzieć – więc rzuciłam tego idiotę - ale niestety byłam z nim jeszcze jakiś czas.

Czym różni się powiedzenie małej dziewczynce, że źle wsiada na rower, od powiedzenia dużej dziewczynce, że źle definiuje swoją seksualność? Absolutnie niczym.
Chciałabym teraz powiedzieć każdemu, ktokolwiek powiedział mi „nie możesz” nosić takich ubrań, używać takiego słownictwa, jeździć tak na rowerze, czytać takich książek, rozwiązywać tak równań, jeść samych roślin. „Nie możesz” nie chodzić do kościoła, nie rozmawiać z ojcem, nie nosić stanika, nie lubić poezji Miłosza. „Nie możesz” zachowywać się tak, definiować, mówić, myśleć.

Mogę, kurwa, wszystko.
 KOMENTARZE (3) 
kwiatpomaranczy lubię to! ;)
2020-03-31 23:13
sal1618 lubię to! ;)
2020-04-02 11:15
iluzja_ lubię to! ;)
2020-04-03 22:13

O Tobie:

Bipolarna, biseksualna, aspołeczna polonistka. Reszty sama próbuję się dowiedzieć.
Czym się zajmujesz, hobby, czas wolny: Piszę, maluję, gotuję, oglądam łyżwiarstwo figurowe, stawiam tarota, chodzę po mieście, czytam, układam puzzle, medytuję, tęsknię za moim kotem, zapominam o podlewaniu kwiatów.
Muzyka, kino, ksiązki, do których wracasz: Wszystko co piękne
Nałogi: Zapach kokosa
A poza tym...: Okulary zsuwają mi się z nosa co minutę.

Ty w portalu

Jesteś tu bo...?
Można Cię spotkać:

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
Fajna78222020-04-07 21:39
Pozdrawiam

Witaj, Zaloguj się

Slvio_Hexia w portalu

KONTAKT DO SLVIO_HEXIA

Imię:Martyna
E-mail: emailolganieolga@gmail.com 

METRYCZKA

Kraj:Polska
Województwo:wielkopolskie
Miasto:Poznań
Płeć: kobieta
Urodziny:1997-01-29
Imieniny:03-14
W portalu od:2020-03-27 22:40:12
Aktualizacja: 2020-03-31 22:23

Ostatnio komentowane:

tv Car Astor (fka SEE) - Potions
Lucky_Thirteen Świetne <3 opinia dodana 2020-05-31 07:17:55
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020