freeberde - profil

Kto nie ryzykuje - ten bardzo ryzykuje...
Ostatnio na blogu: Dziś jest Pełnia Księżyca, wiesz ?

Przed chwilą wróciłam z nocnego spaceru po lesie i patrzyłam wprost w Księżyca oczy ... Znasz te oczy... I to było niesamowite, bo zrozumiałam jaka jest różnica pomiędzy Światłem Słońca w dzień i Światłem Księżyca w nocy... Wiesz jaka ?

Otóż Światło Słońca oślepia...

Natomiast Światło Księżyca Oświetla Drogę w Ciemności..

A zatem Ty, który szukasz miłości – nie szukaj dla siebie Słońca, które Ciebie oślepi...

Szukaj Księżyca, który oświetli Twoją Drogę Życia...
 KOMENTARZE (9) 
atram_md lubię to! ;)
2018-09-27 10:23
wojtek ale to slonce daje cieplo. bez niego nie ma zycia. ksiezyc mozna zastapic latarka.
2018-09-27 20:29
freeberde Bez Słońca – Świat by nie istniał. Bez Księżyca – Świat dałby sobie radę. Jeśli ktoś jest dla Ciebie Słońcem – to jak zniknie – Ty umierasz. Ale jeśli ktoś jest dla Ciebie Księżycem – to cieszysz się gdy jest – ale gdy go nie ma – normalnie żyjesz... Może trochę Ci smutno, jak go nie ma. Może trochę do niego tęsknisz, bo lubisz jego Światło... Ale od Księżyca nie jest uzależnione Twoje Życie. A od Słońca – Tak.
2018-09-27 23:34
wojtek ja potrzebuję ciepła w życiu. a księżyc nie daje ciepła. potrzebuje ciepła i światła. i nie chce żyć normalnie, chcę żyć pięknie. a twoje motto mnie dziś zachwyciło. piękne. prawdziwe.
2018-09-28 21:34
freeberde Ale w Wysokich Górach jest zazwyczaj bardzo zimno. Tylko lód i śnieg. Ale to przecież tam - gdy zaświeci Słońce i dłużej przygrzeje – – lód zaczyna topnieć i powstają Źródła Wody...
2018-09-29 00:52
wojtek w wysokich górach jest przede wszystkim bardzo samotnie, bo niewielu ludzi tam dociera. ale to stamtąd widać wszystko, tam są najpiękniejsze widoki, tam jest się najbliżej Słońca.
2018-09-29 09:34
freeberde W Wysokich Górach właśnie już nie widać tego, czego nie chcesz oglądać :)
2018-09-29 18:00
AkiraMeijo Są ludzie, którzy żyją tylko podczas światła Księżyca. Unikają Słońca, bo zbyt dużo wtedy widzą, zbyt jasno, zbyt wyraźnie a to ich przeraża. To noc i blask księżyca dają nadzieje na słoneczne jutro, a czym jest życie bez nadziei? Prawda świat by nie przetrwał bez słońca, a nasza dusza bez księżyca. Wybór wydaje się prosty, jesteśmy egoistami przecież. Krótka byłaby to egzystencja, jednak jaka... Może to dobrze, że mamy i Księżyc i Słońce i nie od nas zależy wybór.
2018-10-04 23:27
laviah lubię to! ;)
2018-10-14 23:57

Ty w portalu

Jesteś tu bo...? "Ucz się zachowywać spokój. Nie wszystko zasługuje na Twoją reakcję".
Można Cię spotkać:

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
ysz2018-09-18 08:26
Hm… Free a gdzie wilki? gdzie sidła?...gdzie en garde? gdzie touche?...tak słodko, piankowo, urokliwie? Czy to tylko syreni śpiew?...gdzie coś aby móc napisać np. „Hej Free ktoś, gdzieś napisał, że Twoje słowa nie ranią, a zadają śmierć i nieziemsko to stwierdzenie mi się spodobało, zwłaszcza że w swych wypowiedziach niektóre słowa piszesz kapitalikami…przepiękny Danse Macabre, zwłaszcza że ŚMIERĆ u Pratchetta (moja jedyna i prawdziwa miłość) mówi KAPITALIKAMI. ŚMIERĆ, która jeździ na trupio bladym koniu (nie, nie białym, wszakże ŚMIERĆ musi jakoś WYGLĄDAĆ) imieniem Pimpuś, ma adoptowaną córkę i wnuczkę, uwielbia kotki i ma BFF – ŚMIERĆ SZCZURÓW (moja jedyna i prawdziwa miłość, który jest nie do końca antropomorficzna personifikacją siebie samego). ATMOSFERĘ grozy podsyca okresowo pojawiający się kruk, który lubi gałki oczne - cóż z tego że zazwyczaj myli je z oliwkami, skoro posiada doświadczenie i niezbędne kwalifikacje (a o dobrego pracownika ciężko w dzisiejszych czasach), wszakże pracował kiedyś u pewnego maga, gdzie siedział na czaszce i mówił „KRA” – jest więc wysoce wykwalifikowany w robieniu atmosfery, wysoce" ;)
majeczka282018-09-14 08:34
witaj Z pisarzy? Coz wielu z nich ale moze bez klasyki to EM Remarque..az poetow wielbiciel kobiet, wspaniały ich opiewca Szkot Robert Burns Przetłumaczyłam nawet jeden z jego wierszy i moze zaprezentuje go za jakis czas tu, na swoim blogu
ysz2018-09-13 16:52
Coś w tym jest co piszesz…no bo jak niby w tym naszym cudownym państwie, będącym zawsze na szarym końcu Europy, gdzie praktycznie ze wszystkim jesteśmy pewnie ze sto lat w plecy… no jak ktoś znajduje budżet na coś tak dziwnego jak konserwacja mokrego drewna archeologicznego i robi o tym film? I w ogóle jaki szaleniec mógłby taki film oglądać? Absurd jakiś…serio mówią o poliglikolu etylenowym, metodzie suszenia próżniowego, zastępowania wody w komórkach i innych nazwach krzakach? I po tym wszystkim, nie oszukujmy się i tak trafi tu pewnie do magazynu jakiegoś muzeum, no bo wszystkie takie rzecz bez…wartościowe/cenne (niepotrzebne skreślić) tak kończą, no bo wiadomo brak środków…Czasem każą nam oglądać gdzieś jakieś ostrogi krzesłowate, skóry z wyobrażeniami Tristana i Izoldy, patynki, pasy słuckie …no masakra jakaś, lub jakieś fragmenty krzemieni z retuszem przykrawędnym, zbrojniki mezolityczne…i co z tym zrobić? Pratchett chyba dobrze pisał „Paleontologia, archeologia i wszelkie kopalnictwo czaszek nie należały do tematów interesujących. Te rzeczy są zakopane z jakiegoś powodu. Nie warto się zastanawiać z jakiego. I lepiej nie wykopywać nic z ziemi, bo potem może nie pozwolą człowiekowi zakopać tego z powrotem”. A nie pokazywać jakąś łódź z Oseberg, czy Wenus z Willendorfu (dla której określenie że ma mega rubensowskie kształty, byłoby aż nadto uprzejmością)…może faktycznie przyjemniej byłoby zobaczyć obrazy Moneta, których barwa ewoluowała wraz z postępującą zaćmą, rozmycia Degas, czy coś dziwaka Daliego (choć do tych za blisko bym nie podchodziła xd) ;)
ysz2018-09-12 15:14
Zgadzam się co do niuansów i tej całej niepewności, tego jak emocje rozrywają nas na milion elementów, dematerializują, by za chwilę złożyć z powrotem i gdy następuje chwila spokoju, cykl się powtarza. Natomiast prawda ma wiele twarzy, z czasem zyskuje też nowe barwy, a przelotny słuchacz zawsze traci część przekazu, ponadto „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Na chwilę obecną chyba nie ma to znaczenia, jaka jest prawda. Nie ma co przyjmować też czyjegoś zdania za pewnik, z klapkami na oczach i bez jakiejkolwiek dozy krytycyzmu. Dlatego nie podejmuję się żadnej oceny nikogo/niczego i w sumie moje zdanie też nie gra roli – nie byłam, nie widziałam, nie doświadczyłam i nie wiem - nie mój to biznes. Nie ma też co wracać i drążyć dalej, co ma być to będzie, piasek czasu wszystko przykryje lub uwypukli niepasujące elementy. Było minęło. Pokusiłabym się natomiast o komentarz na temat Internetu ogólnie… bo poruszamy się w tym cudownym świecie wirtualnym, który daje nam anonimowość. Możemy być kim chcemy, wybielić się etc. Natomiast częściej korzystamy z innej opcji… Internet poluźnia granice moralne, które trzymają nas w pionie w normalnym świecie. Tu jesteśmy anonimowi, nikt nas nie zna, jesteśmy bardziej bezkarni niż normalnie…puszczają normy społeczne i konwenanse, więc hejtujemy, obrażamy, kategoryzujemy i dajemy upust złym emocjom, mamy śmiałość na rzeczy których normalnie nie zrobilibyśmy (mam taką nadzieję :), a to jest już… słabe, mimo wszystko nie powinno się nikogo obrażać, ot tak, bo można. Dzięki internetowi i temu co z nami robi Kant przewraca się już w grobie, Kohlberg stwierdziłby pewnie, że ma ogrom pracy i musi poprawić swoją Teorię rozwoju moralnego, natomiast cwaniak Williams usiadłby na fotelu, zapalił fajkę, założył nogę na nogę i powiedział z dumą „cóż w końcu nie na darmo jestem uważany za najbardziej błyskotliwego filozofa moralności swoich czasów”… Eh tym kim jesteśmy nie świadczy to jak się zachowujemy gdy wszyscy na nas patrzą, tylko gdy oczy zwrócone są w inna stronę. „Powinniśmy od siebie wymagać, nawet jak inni od nas nie wymagają”.
mademoisellee2018-09-12 00:25
Zawsze bylam blondynka :)

Witaj, Zaloguj się

freeberde w portalu

KONTAKT DO FREEBERDE

 

METRYCZKA

Kraj:Dreamland
Województwo:
Miasto:
Płeć: kobieta
Urodziny:10-10
Imieniny:00-00
W portalu od:2011-01-24 00:00:00
Aktualizacja: 2018-09-20 23:30

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
Julia_ Doda opowiadała przecież, że swój pierwszy raz miała z dziewczyną :) opinia dodana 2018-08-13 20:32:07
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Rose Madder - King Stephen
d should provide a cushty support for any heel along with ankle.\nWakeboard basics vary in elasticity...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2018