List do redakcji

Na drzwiach mojego bloku zobaczyłem taki rysunek. Myślałem, że czasy malowania ludziom "gwiazd Dawida" albo innych symboli, tłuczenia szyb i tym podobnych już dawno mamy za sobą. Takie "arcydzieła" są na wielu bramach w mojej okolicy. Nie wiem czy w nich mieszkają geje, ale ja czuję się teraz zastraszany.
Zakaz pedałowania
Zakaz pedałowania
Drogi X (nazwisko znane redakcji),

wydaje mi się, że za bardzo się przejmujesz. Wszak to XXI wiek, Unia Europejska, cywilizowany świat, w którym wszyscy obywatele są równi wobec prawa i nikt nie może być dyskryminowany z jakiejkolwiek przyczyny. Ba, w polskim kodeksie pracy mamy nawet (na wypadek, gdyby ogólny zakaz dyskryminacji okazał się niewystarczający) zapis, że nie wolno dyskryminować ze względu na orientację seksualną podczas naboru do pracy, awansu, w wynagrodzeniu, przy dostępie do szkoleń zawodowych oraz podczas zwolnienia z pracy. Także – Twoja godność, wolność oraz prawa znajdują się pod dobrą ochroną i naprawdę nie masz się czego obawiać.

Wprawdzie nie tak dawno poseł Zbigniew Wassermann przyznał, że nie zatrudniłby dobrego prawnika, o którym wiedziałby, że jest gejem (nie przeszkadzałby mu za to współpracownik mający kochankę), ale od razu uargumentował, że takie postępowanie nie ma nic wspólnego z dyskryminacją – w końcu on ma wybór i może dobierać ludzi zgodnie ze swoimi przekonaniami, a jego niedoszły pracownik może się u kogoś innego zatrudnić.

Zapewne pamiętasz również zarzuty pełnomocniczki „Rodziny Polskiej” Doroty Ekes, twierdzącej, że w Karcie Nauczyciela powinien znaleźć się zapis zabraniający osobom homoseksualnym pracy w szkole, gdyż homoseksualizm stanowi zagrożenie dla rodziny i nikt dotknięty tą chorobą nie powinien wychowywać dzieci, oraz to, że nie zostały one przez sąd uznane za obraźliwe. Albo fakt bezkarnego przyrównywania osób homoseksualnych do pedofili, zoofili czy nekrofili przez przewodniczącego Rady Miasta Poznania Przemysława Alexandrowicza (PiS).

I nieobce Ci jest też usprawiedliwianie ataków chuliganów inspirowanych przez Młodzież Wszechpolską i LPR na Marsz Tolerancji w Krakowie oraz Marsz Równości w Poznaniu, czy też jawne złamanie naszego konstytucyjnego prawa do wolności zgromadzeń przez Prezydenta Miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego...

Mogłoby się Tobie zatem wydawać, że w Polsce jesteś obywatelem drugiej kategorii, ale spróbuj zrozumieć, że ci, od których doznajemy dyskryminacji, kierują się w większości nie nienawiścią przecież, nie uprzedzeniami, ale chrześcijańskimi zasadami, prawem naturalnym oraz współczuciem dla tych, którzy zostali według nich w pewien sposób pokrzywdzeni przez naturę. I tak jest właśnie z organizacją, która wymyśliła „Zakaz pedałowania” – Narodowe Odrodzenie Polski pragnie jedynie podążać drogą prawdy i robić wszystko, by objąć specjalną opieką środowiska homoseksualne i przywrócić tych biednych i cierpiących ludzi na łono społeczeństwa. Poczytaj ich stronę internetową – tam naprawdę tak piszą. A że wygląd niektórych członków tej organizacji może się kojarzyć z ruchem skinheadów, to już z pewnością moja i wyłącznie moja interpretacja (efekt dorastania w blokowisku lat ’80).

Kochany X, pamiętaj – Polska jest państwem prawa. Oraz państwem, w którym znaczący odsetek obywateli stanowią katolicy. Czyli ludzie, którym postulat miłości bliźniego z pewnością nie jest obcy, a uczciwość uważają za cnotę. A zatem nie obawiaj się – jestem przekonana, że opisane przeze mnie historie są jedynie niechlubnymi wyjątkami od reguły.

I tylko na wszelki wypadek – bynajmniej nie traktuj tego jako jakiejś poważnej czy wiążącej rady – spróbuj nie pokazywać zbyt otwarcie swojej tożsamości. Włóż od czasu do czasu dresy, trzymaj bejsbola w samochodzie, ćwicz męski krok, staraj się, by co jakiś czas widziano Cię z jakąś kobietą. I koniecznie pokazuj się w kościele – przynajmniej raz na tydzień! Dobrze by też było, gdybyś zapisał się do którejś z organizacji neofaszystowskich czy do Ligi Polskich Rodzin i raz na jakiś czas wziął udział w akcji plakatowania osiedla na przykład „Zakazem pedałowania”. I wtedy naprawdę nie będziesz miał się czego bać.

Czego szczerze Tobie życzę

Twoja kochająca tak samo

E.
abs_ik
Data publikacji w portalu: 2005-02-09
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

chillin  psyduckofmisty@gazeta.pl2005-02-11 13:13
proponuję złożyć doniesienie do prokuratury! Wiem, ze to policja etc. a policja bije (vide ostatnia proba manifestacji swoich poglądów w Kra z okazji przyjazdu pana Put outa), ale to jest przestępswto i podlega karze administracyjnej! Ja czynię podobnie w miasteczku, z którego pochodzę, w sprawie nazistowskich symboli na murach budynków. Służę radą. miss tea

abs_ik2005-02-11 13:57
Sęk w tym, że uroczy spocik NOP-u leciał nie tak dawno we wrocławskiej telewizji regionalnej przy okazji wyborów uzupełniających. I co? I poszło doniesienie do prokuratury, a jakże - o pokazywanie treści pornograficznych, bynajmniej nie o obrażanie czy nawoływanie do nienawiści. Problem polega na tym, że panowie z NOP-u ze swoimi akcjami balansują na granicy prawa (w końcu kieruje nimi "chrześcijańska troska" i chęć "pomocy bliźniemu"...) i bardzo trudno jest im udowodnić przestępstwo. Niemniej jednak - przekażę namiar na Ciebie autorowi e-maila. A tak w ogóle - w pełni się z Tobą i tym, co robisz, zgadzam i oczywiście całym sercem popieram reagowanie na wszelkie przejawy nienawiści.

Lhamo2005-02-22 15:42
Przypadki przejawów nienawiści oraz nietolerancji, nie są tak naprawdę tylko folklorem stricto sensu polskim.Na tę chorobę cierpi cały świat.Jest to choroba w dużej mierze przypisana człowiekowi.

abs_ik2005-02-23 09:58
I?:-) Cierpi cały świat, a zatem...? Działać, nie działać, reagować, nie reagować? Nienawiść to nienawiść, nietolerancja to nietolerancja - ich powszechność nie zmienia faktu, że są to określone postawy krzywdzące określonych ludzi.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2024