Trupy z szafy i dawne waśnie na nowo

Od dawna nic tak mną nie wstrząsnęło jak przeczytany dziś na stronach Rzepy wywiad z Jackiem Adlerem zatytułowany "Zawodowi geje szkodzą całemu środowisku", co wraz ze zmartwychwstaniem Kary Auchemann przypomina o czasach, kiedy kilka osób wprowadzało ferment i niezgodę w środowisku LGTB. I taka "polityka" mnie nie obchodzi, jednak nasze sprawy, prawa i szacunek obchodzą mnie bardzo.
Homofobiczny rysunek, który ukazał się w Rzepie
Homofobiczny rysunek, który ukazał się w Rzepie
Jacek Adler krytykuje działania osób, które wytoczyły sprawę przeciwko homofobicznemu rysunkowi zamieszczonemu w  Rzepie, znanej jako Nasza Sprawa 2, obraża Roberta Biedronia, obraża aktywistów KPH, obraża mnie. A to wszystko na łamach najbardziej homofobicznej gazety w Polsce. Jakże muszą cieszyć się wydawcy Rzepy, znalazłszy taką czarną owcę.

Tym z Was, które nie pamiętają, przybliżę o co chodzi w Naszej Sprawie 2. Z prawej strony możecie oglądać rysunek, który pojawił się w Rzepie. Według Adlera jest on "dosyć rubaszny – niezbyt subtelny, lecz nie obraźliwy". Wg mnie niczym nie różni się od wypowiedzi polityków (przeciwko którym prowadzona była Nasza Sprawa (pierwsza)), którzy porównali homoseksualizm do pedofilii, nekrofilii, zoofilii. Nie różni się niczym od innych tego typu wypowiedzi, które, jak wiem, są zgłaszane do prokuratury, choć bez takiego rozgłosu.

Jeśli nie czujesz, że obraża Cię to osobiście, zapewne słusznie, masz normalne zdanie o sobie i można traktować to w kategoriach – mnie to nie dotyczy – "jestem sobą i to wystarczy". Jednak jeśli tak myśleliby wszyscy, powszechne byłoby teraz niewolnictwo. Kobiety nie miałyby praw obywatelskich i dostępu do edukacji, a Ty jako lesbijka byłabyś poddawana "leczniczym" elektrowstrząsom, a geje chemicznej kastracji. Dlatego niezmiernie ważne jest kontynuowanie zmian, tzw. walka o nasze prawa, godność, szacunek i piętnowanie wszelkich poczynań, które chcą nam to zabrać. I cieszmy się, że są osoby, które niejako robią to za nas, i udzielmy im wszelkiego wsparcia, choćby duchowego. Krytyka na łamach Rzepy przechodzi wszelkie granice arogancji.

Niczym Kaczyński ujawniający "układ" i grupę trzymającą władzę, Adler mówi o grupie zawodowych gejów, którzy "chcą błyszczeć w mediach, są hałaśliwi, nachalni, często nawet demagogicznie chamscy. Żyją z tego, że – jak głoszą – walczą o prawa gejów". "Większość środowiska jest normalna, nie biega na manifestacjach z piórami w tyłku, nie wrzeszczy, że 'działacze LPR mają małe penisy', ani nie ma zamiaru 'robić na złość homofobom', do czego od lat bzdurnie namawia ich KPH", "Robert Biedroń publicznie obraża czołowych polityków w Polsce, a potem oczekuje, że będą z nim rozmawiać o prawach środowiska LGBT. To żenada. W mojej ocenie KPH marnuje publiczne pieniądze i jest żałośnie nieskuteczna". cały wywiad

Nie znam Jacka Adlera, w Internecie wyszukałam, że prowadzi on stronę o clubbingu Gaylife. Obejrzałam też jego występ w TVN24 z marca 2008. Dotarłam do fragmentu książki Szymona Niemca, w której pisze o  Jacku Adlerze jako osobie konfliktowej i o jego krótkim epizodzie w szeregach KPH i zakończeniu współpracy z Robertem Biedroniem oraz "pobycie" we władzach ILGCN zakończonym "największym skandalem jaki mógł się przydarzyć".

W świetle opisanych przez Niemca waśni i tego, co mgliście pamiętam z atmosfery tamtych lat, mam wrażenie, że targają nim dawne urazy i niespełnione ambicje. Przykro byłoby, gdyby ktoś wziął jego wypowiedź za głos kogokolwiek innego niż Jacka Adlera - naczelnego komercyjnej gejowskiej strony. Zawodowego geja.

Znam kilka osób, które pojawiają się w mediach, aby tłumaczyć w imieniu całego środowiska, na czym nam zależy, kiedy domagamy się związków partnerskich, reaguje na homofobiczne wypowiedzi, edukuje i nie zauważyłam, aby od tego się bogaciły lub robiły kariery. Widzę lata pracy, zaangażowanie, poświęcenie, odwagę w publicznym coming oucie. Znam liczne przykłady dobrej pracy wykonywanej przez KPH. Znam osobiście osoby, które angażują się charytatywnie w działania na rzecz integracji środowiska, organizacji grup pomocowych i wiem, że nie kieruje nimi chęć wzbogacenia się i lansu. Czasami nie zgadzam się z działaniami Roberta Biedronia, jednak w większości przypadków uważam, że dobrze reprezentuje interesy środowiska, a jego repliki i wypowiedzi w mediach są trafne.
Absolut6na9
Data publikacji w portalu: 2010-01-11
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 5 /głosów: 2
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

abs_ik2010-01-12 21:20
Warto dodać, że Nasza Sprawa 2 dotyczy nie tylko rysunku Krauzego, ale też serii tekstów, które ukazały się po nim w Rzepie. BTW, "zawodowych gejów" wymyślił bodaj Korwin-Mikke. Pogratulować Adlerowi idoli.

Joey2010-01-14 13:31
Ech, ech, pojęcie V Kolumny jest nadal żywe i aktualne. Nie jestem wcale zwolenniczką przymusowego wyznawania "konfesyjnej wiary" przez wszystkich ludzi, których łączy li tylko fakt, że pociąga ich seksualnie i emocjonalnie ta sama płeć. W końcu demokracja, mimo swoich wad, jest ideą piękną. Nie wolno nam stronić od krytyki, bo demokracja "świętych krów" błyskawicznie się degeneruje, a tylko konstruktywna krytyka pozwoli nam utrzymywać właściwy kierunek i odpowiedni poziom pokory potrzebny do sensownej komunikacji z innymi - tudzież realistyczne spojrzenie na siebie. Ale pomimo różnic w poglądach, podejściu do wielu spraw, pomysłów na realizację celów i zamierzeń jest granica, której nie wolno nam przekraczać: granica między krytyką a destrukcją. Między prawdą, nawet zawiłą, a kłamstwem, szczególnie tym nastawionym na medialną sensację. Oba nazwiska wymienione w nagłówku artykułu są często oceniane jako te, które wiele zrobiły dla środowiska. Dodam - wiele złego. A w moim systemie wartości nawet tysiąc dobrych uczynków nie usprawiedliwia jednego podłego. Ot - to nie matematyka, a życie, w którym nam, jako mniejszości szkodzi każde kłamstwo, każdy "nasz" ze syndromem sztokholmskim, każdy osobnik z megalomańskim ego.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
  ZOBACZ TAKŻE  
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022